کد خبر ۴۸۸ ۱۳۴ بازدید انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۰

همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در لرستان برگزار شد

همایش فرهنگ و مدیریت جهادی عصر روز پنجشنبه در لرستان برگزار شد.

به گزارش هنانیوز به نقل خبرگزاری تسنیم، همایش فرهنگ و مدیریت جهادی عصر روز پنجشنبه در سالن همایش جهاد کشاورزی خرم آباد برگزار شد.

سید عیسی موسوی، دبیر اجرایی همایش فرهنگ و مدیریت جهادی، اظهار داشت: جهاد یادگار امام خمینی(ره) است، ایشان توانستند با تکالیف الهی و رسالتی که بر دوش داشت به‌خوبی عمل کند.

وی افزود: شکوه و ایثاری که در تاریخ مشاهده می‌شود مزین به فقه و فقاهت است، در جنگ جهانی دوم چون فقه و فقاهت در کار نبود کشور به سه‌تکه تقسیم‌شده بود بنابراین باید کشور بر معیار فقه اداره شود.

دبیر اجرایی همایش فرهنگ ومدیریت جهادی بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های مدیریت جهادی نظارت درونی است که سبب مصونیت بخشی می‌شود، عنوان کرد: نظارت درونی صیانت و حفاظت می‌آورد و شخص را در برابر آسیب‌ها حفظ می‌کند و اگر این نوع نظارت نباشد، نظارت بیرونی کافی نیست.

وی بیان کرد: پیامبر(ص) می‌فرمایند اگر کسی کاری را شروع و سنتی را بر پا کرد کمکش کنید چراکه با این کار تقویت می‌شود بنابراین  مدیریت جهادی برگرفته از ارزش‌های دینی، تجربیات و خلاقیت‌ها است.

موسوی تصریح کرد: ایمان و اخلاص، اتحاد وحدت، احسان و ایثار، مردمی بودن، انعطاف‌پذیری، دین‌مداری ولایت‌مداری، استغفار از اسراف، پرهیز از سستی، نظم و پرهیز از غرور شاخص‌های فرهنگ مدیریت جهادی هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه دشمن از طریق ماهواره و شبکه‌های اجتماعی علیه نظام جمهوری اسلامی توطئه‌چینی می‌کند بنابراین اگر با دشمن مقابله نکنیم همه متضرر می‌شویم.

دبیر اجرایی همایش فرهنگ ومدیریت جهادی بابیان اینکه یکی از عواملی که جامعه نمی‌تواند توسعه یابد فساد است، گفت: وجود برخی ادارات و سازمان‌هایی با ساختار فریبنده و تشکیلات پیچیده با خروجی کم یک آسیب به شمار می‌رود بنابراین یکی از عوامل عدم توسعه جوامع وجود فساد فکری و اقتصادی است.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار