کد خبر ۴۸۳ ۳۴۶ بازدید انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۶

مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در استان لرستان برطرف می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تلاش در راستای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش هنانیوز به نقل خبرگزاری تسنیم، علی آشتاب در افتتاح دو کارگاه در مرکز فنی و حرفهای خواهران بروجرد اظهار داشت: تمرکز فعالیت در حوزه آموزش‌های همراه با تولید در مراکز فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در ایجاد اشتغال دارد.

وی از راه‌اندازی دو کارگاه تولید کفش و قلم‌زنی و ورشو کاری در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: این کارگاه‌ها با برخورداری از حمایت و همکاری‌های سازمان فنی و حرفه‏ای و حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید به بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: کارگاه تولید کفش با تخصیص تسهیلات 50 میلیون تومانی فعالیت خود را آغاز و زمینه را برای ایجاد اشتغال مستقیم 15 نفر آماده کرده است.

آشتاب از ظرفیت بالای مشارکت بخش خصوصی درزمینهٔ ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داده و عنوان کرد: از این طریق علاوه بر تقویت فعالان این عرصه، سهم ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم قشر جویای کار فراهم‌شده و فعالیت‌های تولیدی رونق بیشتری می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای ضروری استان لرستان ایجاد و تقویت اشتغال است، خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای سیاست‌های خود درزمینهٔ تقویت اشتغال و بازار کار حرفه‌های آموزش داده در مراکز خود فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی کارگران خصوصی و رفع مشکلات آن‌ها درزمینهٔ بیمه و سایر مطالبات این قشر را ضرورتی مهم در استان لرستان برشمرد.

آشتاب گفت: رایزنی‌هایی با سازمان‌های تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای انجام‌شده و کارگران ساختمانی پس از شناسایی و طی مراحل پذیرش از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شوند.

وی از تلاش در راستای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در سال جاری و بر اساس اعتبارات اختصاص‌یافته و سهم استان لرستان از آن‌ها خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تمرکز بخش قابل‌توجهی از صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد خبر داده و اظهار داشت: بر این اساس جمعیت کارگری این شهرستان قابل‌توجه است.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار