کد خبر ۴۶۶۹۳۵ ۵۲ بازدید انتشار : ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۷
مبلغی:

فعالیت‌های دینی با محوریت امامزادگان باشد

گروه اجتماعی: مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار لرستان با تاکید بر این‌که فعالیت‌های دینی باید با محوریت امامزادگان باشد و از امامزادگان تبلیغ دین و پیام معنویت به جامعه سرایت کند، اظهارکرد: حضور بقعه متبرکه برخی‎از امامزادگان در کوه و کمر، تجسم‌بخش مبارزه آنها در طول تاریخ است لذا ملجاء شریف امامزادگان باید پیام استکبارستیزی داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی، مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار لرستان در مراسم همایش تجلیل از امامزادگان خرم آباد و چگنی که عصر سه‌شنبه، سوم مردادماه جاری در امامزاده عبدالله(ع) خرم‌آباد برگزار شد، گفت: همواره و در طول تاریخ معنویت‌بخشی و توجه به خدا در امامزادگان وجود داشته است.
وی با اشاره به این‌که برخی امامزادگان در کوه و کمرها قرار دارند، عنوان کرد: حضور بقعه متبرکه برخی‎از امامزادگان در کوه و کمر، تجسم‌بخش مبارزه آنها در طول تاریخ است لذا ملجاء شریف امامزادگان باید پیام استکبارستیزی داشته باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به این‌که مهم‌ترین جا برای تبلیغ دین و معنویت‌بخشی در جامعه بقاع متبرکه امامزادگان است، تصریح کرد: فعالیت‌های دینی باید با محوریت امامزادگان باشد و از امامزادگان تبلیغ دین و پیام معنویت به جامعه سرایت کند.
وی با تاکید بر این‌که امامزادگان باید کانون و محور برنامه‌های فرهنگی باشد، عنوان کرد: تبدیل شدن قطب فرهنگی امامزادگان یعنی همه حول آن جمع شوند و فعالیت‌های دیگر فرهنگی ذیل فعالیت‌های امامزاده فرهنگی در امامزادگان باشد.
 حجت‌الاسلام مبلغی تاکید کرد: در برنامه‌ریزی برنامه‌های فرهنگی دینی امامزادگان باید اساتید فرهنگی وجود داشته باشند این در حالی‌است که شخصیت‌های برجسته فرهنگی را در برهه‌های مختلف در امامزادگان داشته باشیم.
مشاوره فرهنگی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: وقتی یک مدیریت قوی و برنامه‌ریزی مناسب در امامزادگان داشته باشیم، امامزادگان به قطب فرهنگی تبدیل می‌شود.
وی افزود: به تجربه ثابت شده است که هرجا امامزاده وجود دارد، معنویت نیز وجود دارد، امامزادگان مورد توجه مردم هستند و مردم به آنها اعتقاد دارند و اگر کسی بخواهد توبه کند در کنار امامزاده توبه می‌کند.
 حجت‌الاسلام مبلغی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حرم امامزادگان و توجه بیشتر به برنامه‌های فرهنگی در امامزادگان باعث برداشت بهترین نتیجه می‌شود این در حالی‌است که مسئولان باید هرچه بیشتر به امامزادگان توجه کنند.
0

آخرین اخبار