کد خبر ۴۵۱ ۵۱۹ بازدید انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۹
انتشار اطلاعیه آزمون استخدام آموزش و پرورش تا دو هفته آینده

مشخص شدن ضوابط و جداول توزیع رشته ها

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ضوابط، جداول مواد و رشته‌های آزمون استخدامی آماده شده و باید به تایید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم گفت: پیش بینی می کنیم حداقل تا دو هفته آینده اطلاعیه مربوط به استخدام را منتشر کنیم.

به گزارش هنانیوز به نقل از ایسنا؛ سید محمد بطحایی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود “همه آنچه تا کنون درباره استخدام در آموزش و پرورش اعلام شده صحت ندارد” گفت: مجوز استخدام را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اخذ کردیم و ضوابط، جدوال مواد و رشته‌های آزمون هم آماده شده و باید به تایید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم.

وی افزود: آنچه در خبرها به نقل از دکتر فانی بیان شده، این است به این دلیل است که برخی افرادسودجو سایت‌های درروغینی را افتتاح کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کرده بودند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر اساس مقررات خودش هر شش ماه، یک مرتبه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی را برگزار می‌کند. چون یک مرتبه چندی پیش این آزمون برای یکی از دستگاه‌ها برگزار شده، ما باید آزمون را در شش ماهه دوم برگزار کنیم.
بطحایی افزود: با این وجود از سازمان مدیریت در خواست کردیم که آزمون را در شش ماهه اول برگزار کند تا بتوانیم از سال تحصیلی پیش رو استفاده و پذیرفته شدگان بتوانند دوره یک ساله خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.
به گفته وی، اکنون مشغول مذاکره و گفت و گو هستیم و امیدواریم همکاران را در سازمان مدیریت متقاعد کنیم. پیش بینی می کنیم حداقل تا دو هفته آینده اطلاعیه مربوط را منتشر کنیم.

ضوابط و جداول توزیع رشته های آزمون استخدامی مشخص شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد بطحایی در برنامه متن و حاشیه یکشنبه شب شبکه سه سیما در بخش حاشیه افزود: ضوابط و جداول توزیع رشته های آزمون استخدامی مشخص شده است ومنتظر تایید سازمان مدیریت هستیم.
وی در خصوص خبر استخدام نکردن نیرو از طرف وزیر آموزش و پرورش در سال جدید گفت: این مسئله درخصوص سایت های جعلی ای عنوان شده است که با هدف سودجویی اقدام به ثبت نام از داوطلبان کرده اند.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: سازمان مدیریت هر شش ماه آزمون استخدامی برگزار می کند و چون ما چندی پیش این اقدام را انجام داده ایم باید در شش ماهه دوم سال این آزمون را برگزار کنیم.
بطحایی گفت : درخواست ما از سازمان مدیریت این است که اجازه برگزاری آزمون در نیمه اول سال را بدهد تا در سال تحصیلی جدید پذیرفته شدگان بتوانند دوره یکساله خود را در دانشگاه فرهنگیان شروع کنند.
وی اضافه کرد: اگر سازمان مدیریت استدلال های ما را بپذیرد پیش بینی می شود این آزمون در اواخر مرداد برگزار شود.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره اولویت های ثبت نام کنندگان در این آزمون گفت : مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و فرزندان فرهنگیان طبق مصوبه مجلس در شرایطی برابر از اولویت ثبت نام برخوردارند.
وی تصریح کرد: پذیرفته شدگان یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان آموزش می بینند و در ماه سوم آموزش به عنوان کارورز با حضور در مدارس با شیوه های تدریسی آشنا می شوند.
بطحایی گفت : گذراندن این دوره برای همه پذیرفتگان الزامی است.

 

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار