کد خبر ۴۴۴ ۳۹۳ بازدید انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷

فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست جدی گرفته شود

معاون امور عمرانی استانداری لرستان خواستار توجه جدی مردم و مسوولان به مساله محیط زیست شد و گفت: فرهنگ سازی در راستای حفظ محیط زیست توسط دستگاهها و مدیران جدی گرفته شود.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان خواستار توجه جدی مردم و مسئولان به مساله محیط زیست شد و گفت: فرهنگ سازی در راستای حفظ محیط زیست توسط دستگاهها و مدیران جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی هنانیوز به نقل از خبرگزاری برنا ؛ محمد اصلانی، در جلسه ستاد حوادث استان لرستان افزود: روند طبیعی و عوامل فرسایشی هر ساله حجم قابل توجهی از مواهب طبیعی  را کاهش می دهد.

وی اظهار داشت: چنانچه عوامل انسانی نیز به این معضل افزوده شود، حوادث غیرقابل جبرانی رخ می دهد.

وی ادامه داد: حوادث انسانی چه سهوی و یا عمدی اگر به درستی مدیریت نشوند نتایج اسفباری در پی خواهد داشت بنابراین توجه به امر مهم فرهنگ سازی در این زمینه ضروری است.

وی گفت: در سایه فرهنگ سازی، احساس مسئولیت مردم و مسئولان ارتقاء یافته و می توان در کنار جمعیت و تشکل های مردم نهاد دوستدار محیط زیست، اقدامات پیشگیرانه مطلوبی انجام داد.

اصلانی ادامه داد: با توجه به حادثه خیز بودن لرستان، مسئولان مرتبط به ویژه فرمانداران جلسات ویژه مقابله با آتش سوزی برگزار  و دستورالعمل های لازم با توجه به اقلیم، امکانات و توپوگراقی منطقه تهیه شود.

وی با تاکید بر توجه به مهار کامل آتش سوزی پس از انجام عملیات اطفا حریق تصریح کرد: لیست تجهیزات  و امکانات مورد نیاز به وزارت کشور ارسال و ادارات  منابع طبیعی و محیط زیست بخشی از اعتبارات عمرانی سال 94 را برای تامین تجهیزات اختصاص دهند.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت: همچنین در جلسات ویژه با دهیاران و بخشداران، مناطقی را با احتمال وقوع آتش سوزی بیش از 40 درصد شناسایی  و قراردادهای مشحصی مبنی بر حفاظت و صیانت از این مناطق تدوین شود.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار