کد خبر ۴۳۲ ۳۶۷ بازدید انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۴
رئیس اداره کل فنی‌وحرفه‌ای لرستان گفت:

۵ کارگاه آموزشی در بروجرد افتتاح می‌شود

۵ کارگاه آموزشی در آینده نزدیک در شهرستان بروجرد افتتاح می‌شود.

به گزارش هنانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ؛ سید فخرالدین رحمانی عصر امروز در حاشیه سفر به شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: چند کارگاه تولیدمحور و آموزشی در روزهای آینده با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در برخی شهرستان‌های استان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: بر این اساس پنج کارگاه آموزشی در خرم‌آباد، دو کارگاه در دورود، یک کارگاه در کوهدشت و پنج کارگاه نیز در مراکز شهرستان بروجرد افتتاح می‌شود.

رئیس اداره کل فنی‌وحرفه‌ای لرستان بیان کرد: با توجه به آغار فعالیت کارگاه‌های یاد شده در آینده نزدیک و ارائه رشته‌هایی کاربردی و نوین در آن‌ها امید است گام مهمی در زمینه ایجاد اشتغال پایدار برداشته شود.

وی تأمین نیروی کارآمد و ماهر به منظور فعالیت صنایع لرستان را از دیگر مزایای آموزش نیرو در کارگاه‌های یاد شده برشمرد و عنوان کرد: شهروندان ساکن در این شهرستان‌ها می‌توانند از خدمات ارائه شده در این کارگاه‌های آموزشی بهره ببرند.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ترمیم بودجه یکی از اقدامات انجام شده در سال 94 است.

وی با اشاره به اعتبار تخصیصی 16 میلیارد ریالی سال جاری، گفت: از این میزان اعتبار جذب شده پنج میلیارد ریال به ساختمان در دست احداث مرکز غدیر خم بروجرد اختصاص یافته است.

رئیس اداره کل فنی‌وحرفه‌ای لرستان اظهار داشت: امید است تا پایان امسال شاهد افتتاح مرکز غدیر خم شهرستان بروجرد باشیم.

وی از تخصیص چهار میلیارد ریال دیگر از مجموعه بودجه جذب شده به منظور هزینه در حوزه تجهیزات و امکانات خبر داد و افزود: این اعتبار به منظور خرید تجهیزات و امکانات در جهت به روز شدن تجهیزات کارگاهی و یا راه‌اندازی رشته‌های جدید و کاربردی در نظر گرفته شده است.

رحمانی بیان کرد: عملکرد آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان در یازده ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پیش از آن با رشد 18 درصدی همراه بوده که این موفقیت در سایه کمبود منابع مالی در سال گذشته محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح کارگاه‌های تولیدمحور و آموزشی در روزهای آینده حدود 30 درصد از افتتاح‌های کل سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور در استان لرستان محقق می‌شود.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار