کد خبر ۴۲۷ ۱۲۴ بازدید انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹

مشكلات بانوان اصناف خرم‌آباد به اطلاع مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان رسيد

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: بانوان بخش مهم و تاثیر‌گذاری در جامعه هستند.
به گزارش هنانیوز و به نقل از يافته، ليلا سلاحورزی در جریان دیدار با روسای اتحایه صنوف آرایشگران و خیاطان زنانه خرم‌آباد افزود: در کشور ما زنان سهم عمده و به‌خصوصی در توسعه دارند و در استان لرستان نیز زنان پابه پای مردان در تلاش هستند.
وی با اشاره به وجود مشکلات مختلف برای زنان شاغل تصریح کرد: زنان شاغل در مشاغل مختلف با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که باید برای رفع مشکلات آنان تلاش کرد.
وی اضافه کرد: عدم وجود بیمه برای بسیاری از مشاغل مرتبط با زنان، عدم وجود امنیت شغلی و بیماری‌های گونان در ارتباط با مشاغل زنان به عنوان مشکلات اصلی بانوان در حوزه اشتغال محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: در دو حوزه آرایشگران زنانه و خیاطان زنانه دوز نیز مشکلات منحصر به فرد و گوناگونی وجود دارد که می‌بایست با برنامه‌ریزی و تلاش همه‌جانبه برای رفع این مشکلات تلاش کرد.
وی در خصوص بیمه زنان شاغل در این دو حوزه قول مساعد داد و گفت: برای وصل شدن بیمه زنان شاغل در این دو حوزه در تلاش هستیم و امیدواریم با مساعدت مدیر کل تامین اجتماعی لرستان بتوان در خصوص این مشکل اقدامات موثری صورت گیرد.
رییس اتحادیه صنف خیاطان زنانه دوز نیز در این نشست با اشاره به وجود ۱۵۰ فعال در این حوزه گفت: بیش از ۵۰۰ فعال در این حوزه وجود داشته که به دلیل مشکلات جسمی و همچنین عدم وجود بیمه مناسب برای خیاطان زنانه دوز، فعالان این عرصه در شهرستان خرم‌آباد به ۱۵۰ نفر رسیده اند.
صغری بیرانوند افزود: اغلب این افراد به عنوان خودسرپرست مشغول فعالیت هستند و در برخی از این خانواده‌ها نیز به دلیل وجود بدسرپرستی در خانوار، زنان مجبور به فعالیت و امرار معاش در این حوزه هستند.
وی تصریح کرد: زنان شاغل در این حوزه در مدت فعالیت خود با بیماری‌های گوناگون از قبیل کمردرد و مشکلات بینایی مواجه می‌شوند که به دلیل وجود بیمه بسیار گران، این افراد توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند.
رییس اتحادیه صنف آرایشگران زنانه نیز گفت: بسیاری از شاغلین این عرصه با مشکلات عدم جای مناسب و یا ساختمان‌های ملکی مواجه هستند.
فرنگیس امیدی افزود: عدم وجود بیمه مناسب و همچنین متغیر بودن نرخ‌نامه‌های این اتحادیه از جمله مشکلاتی است که موجب شده ۴۰۰ فعال این عرصه با مشکلاتی مواجه شوند.
وی تصریح کرد: زنان شاغل در این عرصه می توانند افرادی را در کنار خود مشغول به فعالیت کنند که در صورت رفع مشکلات بیمه‌ای می‌توان در زمینه اشتغال نیز از این مهم استفاده کرد.
در پایان این نشست، روسای اتحادیه صنوف آرایشگران و خیاطان زنانه دوز آمادگی خود را در راستای تامین مایحتاج و رفع مشکلات نوعروسان و افراد واجد شرایط تحت پوشش نهادهای حمایتی اعلام کردند.
منبع: روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان لرستان
اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار