کد خبر ۴۲۶ ۱۹۶ بازدید انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷

پیکر امیر سرتیپ خلبان کاکاوندی در خرم‌آباد تشییع شد

پیکر امیر سرتیپ دوم "محمدابراهیم کاکاوندی" خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در خرم‌آباد تشییع و به خاک سپرده شد.
به گزارش هنانیوز و به نقل از یافته، پیکر خلبان ابراهیم کاکاوندی صبح روز شنبه 16 خرداد‌ماه با حضور آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، هوشنگ بازوند استاندار لرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مسوولان استانی و مردم فهیم خرم‌آباد ساعت 9 صبح از مقابل مسجد صاحب الزمان(عج) تشییع شد.
پیکر این سرباز فداکار اسلام و میهن بعد از تشییع با شکوه، در قطعه نام‌آوران آرامستان صالحین خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
امیر سرتیپ خلبان محمدابراهیم کاکاوندی فرزند حميد متولد خرم‌آباد از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و فرمانده سابق پايگاه‌هاي يكم، ششم و نهم شكاري كشورمان بود که روز سه‌شنبه 12 خردادماه هنگام كوه‌نوردي در ايستگاه توچال تهران بر اثر عارضه قلبي در سن 64 سالگي درگذشت.
مرحوم كاكاوندي از خلبانان بنام و زبده كشورمان به شمار مي‌رفت  و قبل از انقلاب عضو تيم آكروجت طلايي ارتش ايران بود. در دوران دفاع مقدس به عمق خاك دشمن پروازهاي بسياري داشت و مأموريت‌هاي بسياري را با موفقيت به انجام رسانيد.
وي پس از بازنشستگي به عنوان كاپيتان هواپيماي جمبوجت 747 خطوط ايران‌اير فعاليت مي‌كرد. به پاس رشادت‌هاي وي در دوران دفاع مقدس خيابان 24 متري كاكاوند (خيابان شرقي ميدان امام خميني به سمت بلوار شريعتي خرم‌آباد كه هتل ساليز در آن قرار دارد، در زمان حياتش به نام وي نام‌گذاري شد). روحش شاد باد

عکس و خبر: رضا طولابی
اخبار مرتبط :
1

آخرین اخبار