کد خبر ۴۲۲ ۱۰۰ بازدید انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۴

«مقاومت» تنها راه مقابله با زیاده‌خواهی‌های آمریکا است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:راه علاج مقابله با زیاده‌خواهی‌های آمریکا چیزی جز بی‌اعتنایی، مقابله و مقاومت در برابر آن‌ها نیست.

به گزارش هنانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد در رابطه با ویژگی‌های امام خمینی (ره) اظهار داشت: در میان علما و اندیشمندان شخصیتی مانند امام خمینی (ره) کم‌نظیر است و خود صاحب یک مکتب و مرام بوده که بر این اساس قیام و نهضتی را آغاز کرد و مجاهدتی را  برای ملتی انجام داد و به پیروزی رساند.

وی افزود: نخستین شاخص و ویژگی برای مکتب امام خمینی (ره) این است که تأکیدی بر جدایی دین و سیاست نداشت در حالی‌که سالیان سال دشمنان تأکید کرده بودند که قلمروی دین و سیاست باهم متفاوت است چراکه قلمرو دین را زندگی معنوی‌ و آخرت  و قلمروی سیاست را زندگی دنیوی مردم می‌دانستند نه‌فقط در مورد اسلام بلکه برای همه ادیان الهی این موضوع را پیاده کرده بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: در عالم اسلام نیز علما و مراجع تقلید تلاش کردند که این موضوع را حل کنند و باوجوداین تلاش‌ها بعد از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب عده ای هنوز هم تفکر جدایی دین و سیاست از هم را دارند و معتقدند که روحانیت نباید در این مورد دخالت کند.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) با قاطعیت این تفکر را رد کردند و معتقد بودند که دیانت و سیاست یکی هستند و بر همین خاطر از 15 خرداد در برابر تمام افراد ضد دینی، سخنرانی و مبارزه کردند و بر همین اساس نهضت امام خمینی (ره) به پیروزی می‌رسد و  جمهوری اسلامی در حکومت به‌عنوان یک نظام الگو در دنیا مطرح می‌شود و این مبحث تفکر امام خمینی (ره) بوده است.

میرعمادی تصریح کرد: جمهوری اسلامی که ما امروز وارث آن هستیم بزرگ‌ترین دستاورد مبارزات امام خمینی(ره) و عنایات خداوند است و از یک‌سو به روی و نظر مردم و از سوی دیگر توسط تدابیر الهی شکل‌گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شاخص دوم برای مکتب امام خمینی (ره) ولایت‌فقیه است، خاطرنشان کرد: موضوع ولایت‌فقیه در گذشته مطرح بود اما امام خمینی (ره) اصل ولایت‌فقیه را زنده کرد و در قانون اساسی ایران گذاشت و در دوران حیات خود، ولایت‌فقیه،  قدرت آن و اینکه از چه جایگاهی برخوردار است، را مشخص کرد بنابراین امام خمینی (ره) توانست این موضوع را که در کتاب‌ها به‌صورت کم‌وبیش بوده، زنده کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه دیگر شاخص مکتب امام خمینی (ره) مسئله حفظ وحدت بوده است،گفت: یکی از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی در کنار ایمان و رهبری، مسئله وحدت بود، امام خمینی (ره) اختلاف‌سلیقه را نه‌تنها مضر نمی‌دانستند بلکه برای جامعه لازم می‌دانستند اما تفرقه، اختلاف و تشنج را زخم مهلکی می‌دانستند و همیشه در این زمینه هشدار می‌داند.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) برای ایجاد وحدت زحمت‌های زیادی کشید و روز قدس را نماد وحدت امت اسلامی دانستند، هفته وحدت را پای گذاری کردند و این همان کاری بود که پیامبر (ص) در مدینه و آغاز حکومت خود انجام دادند.

میرعمادی با اشاره به اینکه دیگر شاخص مکتب امام خمینی (ره) مسئله تکیه‌بر مردم و ارزش قائل شدن برای مردم بوده، عنوان کرد: واژه مردم از بنیادی‌ترین واژه‌ها بود که امام  خمینی (ره) بر آن پافشاری می‌کرد و به هیچ قدرتی به‌جز قدرت خداوند و مردم معتقد نبود و از مسئولان خواست که به مردم خدمت کنند بنابراین خدمت به مردم را بالاترین عبادت و دمکراسی غربی‌ها را دروغ می دانست بنابراین  دمکراسی واقعی را امام خمینی (ره) پیاده کرد.

وی افزود: از شاخص‌های دیگر مکتب امام خمینی (ره) استکبارستیزی و دفاع از ملت‌های مظلوم دنیا بوده است، امام خمینی (ره) به مستکبران هیچ اعتقادی نداشت و دیروز نیز در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری هفت اصل که امام خمینی (ره) بر آن پافشاری می‌کرد را عنوان کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد:  مقام معظم رهبری در این مراسم فرمودند اگر راه مکتب امام خمینی (ره) را گم کنید و یا آن را کمرنگ کنید مردم ضربه می‌خورند، مکتب امام خمینی (ره) آمریکا را خار و ذلیل کرده و آمریکا دشمن شماره یک محرومان و مستضعفان جهان است.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) هیچ گونه اعتقادی به آمریکا نداشته و امروز مکتب امام خمینی (ره) زنده است و برای مردم بازگو می‌شود بنابراین با گذشت 26 سال حضور هزاران نفر در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در حرم این امام عزیز نشان از زنده‌بودن نام امام خمینی (ره) دارد.

میرعمادی افزود: خط امام خمینی (ره) روشن است و باید مواظب باشیم عده‌ای خط  امام را منحرف و شخصیت امام خمینی(ره) را تحریف نکنند و افکار خود را به اسم امام خمینی (ره) معرفی کنند.

وی با اشاره به ماه شعبان، گفت: در این ماه شعبان توجه به حضرت ولیعصر(عج) پیدا کنیم و در مقام عمل از آن حضرت پیروی کنیم وعملا منتظر ظهور آن حضرت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان در رابطه با مناسبت 26 امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و  قیام 15 خرداد، بیان کرد: 15 خرداد یک جنبش ماندگار، اثرگذار و سرآغاز تحول بزرگی در ایران بود.

وی در رابطه با علت پیدایش 15 خرداد، اظهار داشت: رژیم شاهنشاهی با ضعیف شدن پایه‌هایش رویکرد ضد دینی پیدا کرد و هر از چند گاهی لایحه‌های ضد دینی را به مجلس می‌برد و عملی می‌کرد و از سوی دیگر ظلم را هرروز بر مردم با تکیه‌بر بیشتر می‌کرد.

میرعمادی افزود: جشن دو هزار 500 ساله شاهنشاهی نمونه ظلم شاه بود و علاوه بر این به دنبال تضعیف فرهنگ اسلامی و ترویج فرهنگ غربی بود که زمینه پیدایش این قیام خونین شد و سال 42 در مدرسه فیضیه با سخنرانی ماندگار امام خمینی(ره) شروع و اقداماتی که بعداز آن انجام شد.

وی بیان کرد: دستاورد این نهضت این بود که  ماهیت ضد دینی رژیم شاه برای مردم برملا شد و علاوه بر این آگاهی خود مردم نیز بالا رفت و از همه بالاتر تثبیت رهبری امام خمینی (ره) برای انقلابی بزرگ شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان عنوان کرد: در آن زمان مردم آگاه شدند که یک مجتهد والامقام  و عادل رهبریت انقلاب را به دست می‌گیرد و این چراغ در سال 56 روشن شد و این انقلاب به پیروزی رسید بنابراین قیام 15 خرداد نقطه عطفی در انقلاب اسلامی بوده است یک‌سخن واقعی و حق است.

وی با اشاره به اینکه همزمان با سالروز قیام 15 خرداد آغاز رهبریت مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نیز بود، افزود: امروز 26 سال رهبری حکیمانه، مقتدرانه و مدبرانه مقام معظم رهبری می‌گذرد  و این خورشید بر سر  مردم می‌تابد و در دنیا رهبری شجاع‌تر، باتدبیرتر، هوشمندتر و سیاست‌مدارتر از رهبر ایران اسلامی وجود ندارد و همه دنیا بر این موضوع اعتراف می‌کنند.

میرعمادی گفت: مقام معظم رهبری توانست 26 سال مردم را بر یک کشتی آرام به سرمنزل مقصود برساند و همه دنیا به نقش رهبری ایران در حفظ وحدت و ایجاد امید در دل مردم و ایجاد ناامیدی در دل دشمنان واقف هستند و دنیا قدرت ولی‌فقیه را کاملاً می‌داند و حاکمان دنیا به عظمت رهبری ایران پی برده است بنابراین خداوند نعمت بزرگی به مردم ما ارزانی داشته است.

وی بابیان اینکه بالاترین محبوبیت را مقام معظم رهبری دارد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از دست آورده‌ای انقلاب دفاع می‌کند، حرف ملت را می‌زند، از حقوق مردم دفاع می‌کند و از فناوری هسته‌ای به‌عنوان  دستاورد بزرگ این مرزوبوم دفاع  می‌کند از طرفی امروز مردم فناوری هسته‌ای را حق خود می‌دانند و از حق خود کوتاه نمی‌آیند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: اگر  بحث مذاکره هسته‌ای  مطرح است آمریکا بیش از دیگران به این مذاکره نیازمند است و چاره‌ای جز مذاکره ندارد ولی بااین‌وجود زورگویی و زیاده‌خواهی می‌کند آمریکا نه‌فقط به ایران  بلکه به هم‌کیشان خود نیز زور می‌گوید.

وی عنوان کرد:  قانونی که در کنگره آمریکا تصویب شد، سبب شد تا این کنگره بخواهد بر توافقات هسته‌ای نظارت کند که این حیثیت پنج کشور اروپایی دیگر را در این مذاکرات بر باد برده و نشان داده که آمریکا به کشورهای دوست خود نیز زور می‌گوید و اگر واقعاً آمریکا به دنبال مذاکره است برهمان اصول قبلی پایبند باشد.

میرعمادی افزود: انتظاری که مردم ما از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای دارند این است که از حق این ملت در برابر زورگویی‌ها و فشار آمریکا  دفاع کنند چراکه توسعه را حق خود و دانشمندان هسته‌ای را فرزندان این مملکت می‌دانند و برای ما واقف شده که راه علاج مقابله با زیاده‌خواهی‌های آمریکا چیزی جز بی‌اعتنایی، مقابله و مقاومت در برابر آن‌ها نیست.

وی در رابطه با 15 خرداد روز جهانی محیط‌زیست، اظهار داشت: مردم نباید آلودگی محیط‌زیست را به وجود آورند و محل زیست خود را پاک کنند، دخل و تصرف در طبیعت نداشته باشیم و از نعمت‌های خدا درست بهره‌برداری و حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: گرما، گردوغبار و هوای آلوده که مشاهده می‌کنیم به علت درست استفاده نکردن از طبیعت است مسئولان و مردم باید در حفظ محیط‌زیست تلاش کنند چراکه امروزه مسئله حفظ محیط‌زیست مسئله حفظ جان انسان‌ها و موجودات است.

در رابطه با مناسب روز 17 خرداد، نکوداشت مساجد ، بیان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم در این ماه مبارک مردم به سمت مساجد می‌آیند و باید مطهر و پاکیزه شوند و ائمه جماعت با مردم این مکان مقدس را برای ضیافت الهی فراهم کنند چراکه طهارت و نظافت از نشانه‌های ایمان است.

0

آخرین اخبار