کد خبر ۴۱۰ ۶۹۵ بازدید انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۱
رضا بیرانوند،عضو شورا شهر خرم آباد:

تلاش در جل مشکل ترافیکی خیابان سرباز خرم‌آباد

عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: استانداری لرستان حدود یک میلیارد تومان جهت بازگشایی بن‌بست خیابان سرباز خرم‌آباد اختصاص داد.

به گزارش هنانیوز به نقل از خبرافلاک،خیابان های کم عرض و فرسوده چندین دهه قبل خرم آباد دیگر پاسخگوی تعداد زیاد خودورها و حجم عظیم جمعیت نیست و در بیشتر موارد عبور و مرور افراد را با مشکل مواجه می کند به گونه ای که در ساعات خاصی از شبانه روز به دلیل حجم زیاد رفت و آمدها و عدم وجود فضای مناسب مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود می آید.

این فرسودگی ها و کهنگی ها یاد سال های دور شهر خرم آباد را ذهنمان تداعی می کند زمانی که شاید کمتر کسی فکر می کرد که این ساختار اولیه  قرار است  برای مدت ها در خرم آباد ماندگار شود و خبری از اصلاح ساختارشهری و عمرانی  در آن نباشد.

کم عرض بودن خيابان هاي خرم آباد و افزایش بی رویه وسایل نقلیه حجم سنگینی از ترافیک را در معابراصلی اين شهر به وجود آورده است،خیابان انقلاب بعد از مصلا و پادگان و انتهای خیابان شهدای شرقی(سه راه الشتر سابق) که مقداری از آن تعریض شد ولی بخش دیگر آن به صورت یک مشکل لاینحل باقی مانده و به یک معضل ترافیکی تبدیل شده است.

خيابان هاي محله اسد آبادي که در مسير دسترسي به ترمينال برون شهري قرار دارند در صورت اتصال به پل كرگانه مي تواند يكي از بزرگترين گره هاي ترافيكي شهر را باز كند.

رضا بیرانوند،عضو شورا شهر خرم آباد در گفت و گو با خبرافلاک،اظهار داشت: با توجه به بن‌بست بودن خیابان سرباز شهرستان خرم‌آباد طرح بازگشایی آن در دستور کار استاندار لرستان قرار گرفت.

عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: سد معبر این خیابان مشکلات ترافیکی را به وجود آورده بود که پس از بازدید استاندار مصوب شد تا حدود 10 خانه، جهت بازگشایی این خیابان تملک وسپس تخریب شود.

وی با توجه به این خیابان در کنار پایانه مسافربری شرق خرم‌آباد واقع‌شده ضرورت بازگشایی آن سبب شد تا استاندار لرستان برای رفع گره ترافیکی حدود یک میلیارد تومان جهت تملک این واحدهای مسکونی اختصاص دهد.

عضو شورای شهر خرم‌آباد در رابطه با تعریض مسیر پارک اسدآبادی افزود: املاک اطراف پارک اسدآبادی تملک شده واکنون نقشه آن توسط مشاور طراحی‌شده که با اجرایی شدن آن فضای سبز مناسبی ایجاد می‌شود.

 بیرانوند اظهار داشت: تا حدود دو ماه آینده کار بازگشایی این مسیر اجرایی می‌شود که با بازگشایی آن گره ترافیکی سه‌راه اسدآبادی که به معضلی برای مردم تبدیل‌شده بود برطرف می‌شود.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار