کد خبر ۳۸۶ ۱۵۴ بازدید انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۳

هشدار سردارسلیمانی درباره خطر داعش

فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه، هیچ عاملی به اندازه مذهب، در قبول ایثار و فداکاری، اثرگذار نیست اضافه کرد: بزرگترین خیانت به جامعه این است که کسی بخواهد عامل مذهب را در درون جامعه ما ضعیف و کمرنگ کند.
به گزارش هنا نیوز به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر حاج "قاسم سلیمانی" شامگاه یکشنبه 3 اردیبهشت ماه در مراسم گردهمایی بزرگ رزمندگان و جانبازان ویژه گرامیداشت حماسه سوم خرداد در حسینیه ثارالله کرمان تصریح کرد: عملیات بیت المقدس محور اصلی شکست دشمن محسوب می شود و به دلیل ویژگی های این عملیات، از فتح خرمشهر به عنوان روز ملی در بین اهالی جنگ نامگذاری شده است.
 
وی با بیان اینکه آیت الله جعفری با حضور خود در جلسات مذهبی، انقلابی، اجتماعی و سیاسی عامل وحدت بخش استان است افزود: شهید زنده «علیرضا رزم حسینی» است که امروز در مسند استاندار و دیروز در مسند رزمنده و فرماندهی در لشکر 41 ثارالله بود که در هر دو جبهه برای کشور می جنگیده و در حال جنگیدن است.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با اشاره به دو عامل تاثیرگذار در بروز قدرت تاریخی جمهوری اسلامی ایران به استکبار گفت: یکی از عوامل تاثیر گذار در نشان داده شدن قدرت ایران به استکبار جهانی، پیروزی در عملیات بیت المقدس و دیگری در خصوص شرایط کنونی و منافع ملی ایران در برابر استکبار است و اینکه منافع ملی ما چیست و تعریف ما از منافع ملی چه چیزی می تواند باشد؟
 
عملیات بیت المقدس یک فتح استثنایی
 
وی افزود: عملیات بیت المقدس یک فتح استثنایی و از استثنائی ترین صحنه های جنگ بود. شاید به همین دلیل استثنایی بودن آن امروز بواسطه این ویژگی به عنوان روز ملی در میان اهالی جنگ نامگذاری شده است. این عملیات محور اصلی شکست دشمنان محسوب می‌شود.
 
سلیمانی با بیان اینکه چند عامل اثرگذار در پیروزهای نظامی و سیاسی ایران دخیل بوده است تصریح کرد: ایران، 36 سال تحت فشارهای استکبارهای جهانی و حجم وسیعی از توطئه های اقتصادی قرار گرفته است اما چه در دیروز و چه امروز همه دشمنان انقلاب ما و سبب ساز توطئه فشار بر این انقلاب، اذعان دارند که این نظام در همه صحنه های نبرد خود (باید کلمه نبرد بکار برد چون چیزی که به کشور اعمال می شود به معنای یک جنگ واقعی است) پیروز بیرون آمده است.
 
سلیمانی با بیان اینکه جنگ تحمیلی 8 ساله به عنوان یک جنگ به تمام معنا برای جمهوری اسلامی محسوب می شود اظهار کرد: چیزی که امروز از سوی دشمنان به معنای سیاسی مطرح شده است ولی با عنوان اقتصادی اعمال شده و می شود، یک جنگ بزرگ با ایران خواهد بود که همه این فشارها به عنوان یک جنگ تمام عیار علیه کشور ما بوده است.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: همه اذعان دارند جمهوری اسلامی در همه این جنگ ها و صحنه هایی که دشمنان برای جمهوری اسلامی ایران پهن کرده اند، پیروز بیرون آمده است.
 
اذعان دشمنان به پیروزی ایران
 
وی ادامه داد: دشمنان، دوستان و بی طرفها نیز اذعان دارند که جمهوری اسلامی در این سی و چند سال بحران، توانسته است بر همه این ظلم ها فایق شود.
 
سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در مسیری قرار گرفته است که افق اهداف آن بینهایت خواهد بود تصریح کرد: دنیا، تحمل این نظامی که نه تنها مزاحمتی برای هیچ کجایی ایجاد نکرده و دنبال هیچ ماجراجویی نبوده، بلکه صلح جوتر و مثمرتر از آن را در جایی ندیده است، را ندارد.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: تعریف صلح جویی در دیدگاه های مختلف متفاوت است. بین تسلیم و تسلیم کردن ارادت ملت در از بین بردن عزت یک ملت و بین آن چیزی که یک ملت برای عزت انتخاب و ایستادگی می کند فرق اساسی وجود دارد.
 
سلیمانی گفت: مجموعه حوادثی که اکنون در دنیا وجود دارد می خواهد این نظام را با خصوصیات خودش و عزت ملتش از بین ببرد، لذا این بحران ها مستمر است و توجه به این اصولی که ما را بر این بحران ها غلبه و پیروز می کند، بسیار اهمیت دارد.
 
وی ادامه داد: عواملی که ما را در خرمشهر و جنگ 8 ساله پیروز کرد، باید چراغ راهنمای امروز ما باشد تا بتوانیم بر مسائل پیش روی خودمان غلبه کنیم.
 
مذهب، اولین عامل سبب ساز موفقیت ما از دیروز تا آینده
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: اولین عامل سبب ساز موفقیت ما از دیروز تاکنون و در آینده، عامل مذهب است و این عامل به معنای طایفه گری و نادیده گرفتن دیگران نیست بلکه به معنای محوریت دین در جامعه وتوجه به معنویت و حاکمیت معنویت در جامعه است.
 
سلیمانی ادامه داد: عامل مذهب، فقط عاملی نیست که انسان به یک جریان مذهبی تعلق دارد و بخواهد بر آن تاکید کند. بلکه این عامل، اثر گذارترین عامل در شکل پذیری نیروهای متحد است.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: اگر ملتی انگیزه مذهبی را نداشته باشد و و فاقد یک هویت مذهبی و دینی باشد، شیرازه آن ملت متلاشی خواهد شد و این ملت در چهارچوب اجتماعی از درون متلاشی می شود و عامل مذهب، عاملی اساسی در قبول سختی ها و مشقتها است و این اصلی ترین عامل در طول صحنه های انقلاب اسلامی تاکنون بوده است.
 
لباس امروز من؛ همان لباس دیروز برادر قاسم است
 
سلیمانی گفت: این لباسی که اکنون در تن من است همان لباس دیروز است، تنها بدون محاسن سفید که در قامت یک فرد 21 ساله بدون هیچ لقب و پسوندی به جز برادر! و اکنون نیز منم همان برادر قاسم دیروز هستم.
 
سلیمانی گفت: آن عاملی که باعث شد یک جوان 21 ساله در یک مجموعه فهیم خدمت کند و بر جسم، روح و اراده و تصمیم بین حیات و زندگی او اثر بگذارد، عامل مذهب بود که ما را از تعلقات مادی عبور داد تا کلمه «أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ» در قلبها حک شود.
 
وی ادامه داد: این کلمه باید سرلوح جنگ ما با دشمنان باشد و اگر ما عامل مذهب را نداشتیم نمی توانستیم انسجام آحاد مردم را با خود داشته و بتوانیم این جنگ نابرابر را اداره کنیم.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه، هیچ عاملی به اندازه مذهب، در قبول ایثار و فداکاری، اثرگذار نیست اضافه کرد: بزرگترین خیانت به جامعه این است که کسی بخواهد عامل مذهب را در درون جامعه ما ضعیف و کمرنگ کند.
 
وی افزود: عامل مذهب؛ عامل تقویت، انسجام ملت، قدرت، وحدت، رمز فداکاری، ایثار و ... در جامعه است که این عامل، امری مهم و بزرگ در جنگ ما با دشمنان بوده و خواهد بود.
 
سلیمانی افزود: امام (رضوان الله علیه) صاحب همه فتح ها و پیروزی های ما از گذشته تا به امروز است و دلیل آن نیز به فرموده مقام معظم رهبری که نزدیک ترین شخص به امام در خلق و خو و رفتار است، بر می گردد که فرمودند« این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای شناخته شده نیست».
 
رهبری؛ عامل دیگر پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران
 
وی ادامه داد: عامل دیگر در پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران، عامل رهبری است. اکنون ما در کنار نهر عظیم و خنکی نشسته ایم و نمی دانیم فقدان رهبری چه اثرات مخربی بر جامعه خواهد گذاشت و نمی دانیم یک جامعه بدون رهبری حکیم، اخلاق محور و انسان محور همچون مقام معظم رهبری به کجاها خواهد رسید.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه رهبری با این خصوصیات در دنیا یافت نمی شود تصریح کرد: مشاهده می کنم که این کشور در یک دریایی پر از تلاطم و طوفان های وحشتناک، آرام ایستاده و ملتش احساس آرامش می کنند و بدون شک این آرامش بدون وجود چنین رهبری حاصل نخواهد شد.
 
وی افزود: اولین خصوصیات رهبری در جامعه ما خصوصیات تقوا است. یقینا هر منصفی در جامعه قضاوت می کند که با خلوص ترین، مخلص ترین، با تقواترین و اخلاقی محورترین شخصیتی که از همه خصوصیات انسانی مراقبت می کند رهبری است.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه امام مانند قله و مردم مانند دامنه های قله هستند تصریح کرد: این خصوصیت رهبری جامعه را در مقابل فسادهای مختلف حفظ و در مراقبت از ملت و منافع آن اثر گذار خواهد بود و موج ترویج معنویت در جامعه خواهد شد.
 
سلیمانی با اشاره به اینکه، حکمت تشخیص برخواسته از تقوا است ادامه داد: حکمت در تشخیص بسیار مهم است، وجود رهبر، مانند ناخدای کشتی و خلبان یک هواپیما در عبور از رعد و برق، طوفان و تشخیص دقیق عبور از این بحران ها می باشد که این حکمت زمانی اثر گذار خواهد بود که تقوا وجود داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه رهبری طبیب جامعه است افزود: حکمت در تشخیص به تنهایی کفایت نمی کند بلکه حکمت در تلاش و اداره آن نیز مهم است و و حکمت رهبر فرزانه در تشخیص درست می باشد.
 
سلیمانی اظهار کرد: در بحران های مختلف احساسات گوناگونی همچون موافق، مخالف و زود گذر بر ماها غلبه می کرد اما کسی که احساسات را کنترل و با حکمت آنها را مدیریت کرد، شخص رهبری بوده است.
 
هدف و تحقق هدف، سومین عامل تاثیر گذار در قدرت جمهوری اسلامی
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با اشاره به عامل سوم که از گذشته تا کنون اثر گذار بوده است گفت: عامل هدف و تحقق هدف اگر بر جامعه ای منطبق نباشد آن جامعه دچار مشکل خواهد شد. تشخیص هدف شاید آسان باشد اما تحقق هدف ساده نیست و نیازمند تلاش، فداکاری و عوامل متعددی دیگری دارد.
 
وی ادامه داد: اگر عوامل پیگیری، با هدف مرتبط نباشند هیچ هدفی محقق نخواهد شد.
 
سلیمانی افزود: امام رمز مهم در عبور از جنگ نابرابر و تحمیل شده به ملت ایران بود و پیروزی در جنگی را رقم زد که به تعبیر رییس جمهور وقت، آن را جنگی شکست خورده برای ایران معرفی کرده بود.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: امام راهی را انتخاب کرد که این راه جز جسارت چیز دیگری را در بر نداشت و آن نیز تکیه بر نسل جوان بود که انتخاب این نسل ریسک بزرگی برای کشور محسوب می شد. اما امام این ریسک را پذیرفت و در یک جنگ نابرابر پیروز بزرگی برای ملت ایران کسب کرد.
 
سلیمانی افزود: هیچ انقلابی و هیچ کشوری در هیچ کجای دنیا به اندازه این انقلاب کارسازی نکرده است و در تمام سطوح به دلیل اهداف بلندی که وجود داشته، قناعتی صورت نپذیرفته است. ملتی موفق و ارزشمند است که اهداف بلند را پیگیری می کند که این امر از خصوصیات نظام جمهوری اسلامی ایران است.
 
وی افزود: عامل دیگر در پیروزی جمهوری اسلامی ایران، منطبق کردن توانمندی ها و هدف بود که در همه سطوح جامعه به وفور دیده می‌شد و عامل اساسی در پیروزی ما در جنگ تحمیلی همین امر بوده است.
 
سلیمانی افزود: این عوامل تاثیر بسیاری در عملیات بیت المقدس که یک فتح بزرگ در مساحتی به بیش از 100 هزار و 300 کیلومتر مربع بوده و در حالی که بسیاری از رزمندگانش از مجروحین عملیات‌های قبلی هچون فتح المبین، ثامن الثمه و قریب القدس بودند، داشته است.
 
منافع ملی ما در چیست؟
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: امروز در جامعه ما بحثی مطرح است به نام «منافع ملی» که برخی دانسته یا ندانسته، منافع ملی را با تعریف غلط بیان می کنند و متاسفانه تعریف جامع و یا حداقل تعریف جامع، کامل و منصفانه ای در چهارچوب منافع ملی و ملت بیان نمی کنند و آن را به عنوان مناقشه سیاسی، حربه سیاسی، مناقصه و ... تعبیر می کنند.
 
وی با بیان اینکه، منافع ملی چیست؟ افزود: امام یک جمله دارند که این جمله بسیار مهم است «هر کس در مقابل دین ما بایستد ما با تمام توانمان در مقابل دنیای او می ایستیم». ما نیز کار کارشناسی که تبدیل به باور ما شود راعمل نمی کنیم.
 
سلیمانی گفت: در جنگ، معنویت حاکم بود یعنی فضای جنگ مانند فضای مسجد بود و اکنون نیز باید در جنگ امروز ما با استکبار، همان معنویت دوران جنگ حاکم شود.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: جنگ در جسم، روح و روان بسیجیان حاکم شده بود لذا هرکس وارد این فضا می شد متحول می گشت و تغییر اساسی در آن بوجود می آمد.
 
سلیمانی با طرح این پرسش که تعریف من از دین از منظر امام چیست؟ تصریح کرد: مذهب، ملت و کشور دین ما هستند که این سه عامل مکمل یکدیگر می باشند.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: در بعد تعریف ما از منافع ملی؛ حفظ روح مذهبی ملت همان منفعت اصلی ملت است که باید بیندیشیم که چگونه این نوع دفاع از ملت حاصل شود؟ منافع ملی یعنی حفظ ملت، یعنی حفظ منافع دینی امروز و فردای ما.
 
بی تفاوتی به بحران مذهبی منطقه یعنی سهیم شدن در ریختن خون شهدا / داعش یک طاعون و بلای بزرگ در جهان
 
وی ادامه داد: سه بحران مهم مذهب، کشور و ملت در نزدیکی ماست. اتفاقات منطقه یک بحران مذهبی است که در طول تاریخ اسلام سابقه نداشته است و این هجمه علیه اسلام حتی در زمان شهادت امام حسین نیز وجود نداشته است. این خطر بزرگی است و اگر کسی ملت را نسبت به این خطر بی تفاوت کند در ریختن خون هر شهید سهیم است.
 
سلیمانی ادامه داد: داعش یک طاعون و یک بلای بزرگ در جهان است و اگر در همسایه ما یک یک بلای بزرگ و یک طاعون آمده است پس برای سلامتی ملت باید مرزهای خود را قرنطینه کنیم و به کشور همسایه خود کمک کنیم تا این سرطان به کشورمان سرایت نکند.
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: همانطور که امروز برای مشکل ریزگردها جلساتی منطقه ای متعددی به منظور سلامت فرد فرد جامعه برگزاری می کنیم تا بتوانیم با این مشکل مقابله کنیم باید در برابر این طاعون و عمل وحشیانه داعشی ها همچون سر بریدن انسان ها با فریاد الله نیز ایستاده و مقابله کنیم.
 
سلیمانی با بیان اینکه اگر کسی مردم را از این خطر آگاه نکند در مصیبت آینده شریک خواهد شد تصریح کرد: مقابله با داعش عمل بزرگی است و عین منافع ملت ماست. بدانید کسی که می گوید سر مار در ایران است و باید سر مار را از بین برد، همان فکری است که در لیله المبیت برای پیامبر نقشه کشیده بودن است، این همان فکر خواهد بود و باید در برابر این فکر ایستاد.
 
وی خطاب به آمریکا و متحدانش گفت: ما به کدام سرزمین چشم دوخته ایم؟ ما به کجا تجاوز کرده ایم؟ چرا با چنین صف آرایی ها، سازماندهی ها، لشکرکشی ها و با درست کردن اتحادهای دروغین برای مقابله با داعش و هزینه کردن هزاران میلیارد دلار پول، نمی توانید داعش را سرکوب کنید؟ چرا مردم سوریه در رنج هستند؟ اتحادیه‌های بین المللی کجا هستند؟
 
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران افزود: جریانی که امروز آن را تروریست می گویند اعلام حکومت می کند و خطبه می خواند و قتل عام وحشیانه انجام می دهد.
 
اوباما، تاکنون غلطی در عراق نکرده است
 
سلیمانی گفت: آقای اوباما فاصله پایگاه اسد که هواپیماهای شما در آنجا مستقر هستند با رمادی چند کیلومتر است؟ چطور در یک کشوری کشتارهای بی رحمانه صورت می گیرد اما شما به بهانه حمایت از آن ملت در آن کشور مستقر می شوید و اتحاد ایجاد می کنید اما هیچ غلطی تاکنون نکرده اید. این جزو به این معناست که شما شریک این توطئه هستید و غیر از این است که هیچ اراده ای برای مقابله با داعش وجود ندارد؟
اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار