کد خبر ۳۷۴ ۵۲۵ بازدید انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۲
ندیمی :

تحریم‌ها باید در یک‌ مرحله‌ای و یکجا برداشته شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دیپلمات‌های ما در مذاکرات هسته‌ای نباید وعده برداشتن تحریم‌ها به مرور زمان را بپذیرند گفت: همه تحریم‌هایی که علیه ایران شکل گرفته باید یکجا و به صورت دفعی برداشته شود.

به گزارش معادله به نقل از تسنیم ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به رهنمودهای رهبر انقلاب در خصوص مذاکرات هسته‌ای و تاکید ایشان بر انجام توافق یک‌ مرحله‌ای، گفت: توافق خوب چند فاکتور دارد. توافق خوب در مبحث هسته‌ای معطوف به پذیرش توأمان چند واقعیت کلی است. ابتدا اینکه باید به ما فرصت برابر با سایر کشورها از جهت دستیابی به علوم و فنون را بدهند تا در شرایط برابر با دیگر کشورها قرار گیریم.
وی افزود: دومین و مهمترین مورد در انجام یک توافق خوب برداشتن همه تحریم‌های ظالمانه در یک زمان هست.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده نباید به هیچ‌وجه در برابر این موضوع که تحریم‌ها به تدریج و به مرور زمان برداشته می‌‌شود کوتاه بیاید و در واقع این یک حیله از طرف‌های مقابل است، اظهار داشت: در واقع همه تحریم‌هایی که علیه ایران شکل گرفته باید به صورت دفعی برداشته شود، بنابراین ما به این معنا توقع نداریم که تحریم‌ها به قوت خود باقی بماند.

ندیمی خاطرنشان کرد: آنچه که ما از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان انتظار داریم این است که توجه بیشتری به بررسی کلی موضوعات محتوای مذاکرات داشته باشند و همان‌گونه که مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند باید عزت و مصلحت کشور در مذاکرات مدنظر قرار گیرد و حال که مقام معظم رهبری اجازه مذاکرات را به دیپلمات‌های کشورمان داده‌اند و دستیابی به توافق را قابل قبول دانسته‌اند، دیپلمات‌های‌مان باید مسیر عزتمندانه را در رسیدن به توافق نهایی مدنظر قرار دهند.

0

آخرین اخبار