کد خبر ۳۶۴ ۲۱۹۲ بازدید انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶
غفوری :

کی‌روش خیلی جلوتر از فوتبال ایران است

مدافع - هافبک تیم ملی گفت: بعد از اینکه از نزدیک با کی‌روش کار کردم و شخصیت و کارش را دیدم متوجه شدم که او خیلی جلوتر از فوتبال ماست.

به گزارش معادله به نقل از  خبرگزاری تسنیم، یکی از بازیکنان خوب تیم ملی در جام ملت‌های آسیا وریا غفوری بود که در سمت راست خط دفاعی توانست عملکرد مناسبی از خودش نشان دهد. مدافع - هافبک سپاهان که بعد از جام ملت‌ها با آمادگی کامل به تیمش بازگشته و در انتظار قهرمانی تیمش است، می‌گوید که شانس طلایی‌پوشان اصفهانی برای قهرمانی زیاد است.
وریا غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط سپاهان، قهرمانی در لیگ برتر، رقیبان سپاهان برای کسب این عنوان، تیم ملی، کی‌روش و ... صحبت کرد.
تسنیم: شرایط‌تان در جدول رده‌بندی بعد از پیروزی مقابل فولاد خوزستان بهتر شد...
دقیقاً و از این موضوع خیلی خوشحالم. در دیدار با فولاد بازی خیلی خوبی انجام دادیم. این بازی به همراه دیداری که در اصفهان مقابل استقلال داشتیم، جزو بهترین بازی‌های ما در لیگ بود و با این نمایش خیلی به تیم خودمان امیدوار شدم. اکنون به جمع مدعیان برگشته‌ایم و جدا از نتیجه‌ای که کسب کردیم سبک بازی ما بسیار روحیه‌بخش بود.
تسنیم: این هفته هم که باید در دربی اصفهان به میدان بروید.
خوشبختانه پیش‌دربی خوبی داشتیم. ذوب‌آهن تیم بسیار خوبی است و یحیی گل‌محمدی نیز یکی از بهترین مربیان کشورمان محسوب می‌شود. او توانسته ذوب‌آهن را از بحران خارج کند و به نظرم این تیم اکنون در جمع مدعیان قرار گرفته و اگر همینطور پیش برود شانس قهرمانی هم دارد. به هر حال 3 امتیازی دیدار دربی بسیار اهمیت دارد و اگر بتوانیم در این بازی به پیروزی برسیم، شرایط‌مان خیلی بهتر می‌شود.

تسنیم: فصل گذشته با نفت تهران تا آستانه قهرمانی پیش رفتی اما این اتفاق رخ نداد. فکر می‌کنی چقدر شانس داشته باشی این فصل با سپاهان قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کنی؟
فصل پیش بدشانسی آوردیم. این فصل جدا از اینکه برای بزرگی و حرفه‌ای بودن سپاهان به این تیم آمدم، انگیزه قهرمان شدن هم داشتم. احساس کردم که اینجا می‌توان قهرمان شد و امیدوارم این اتفاق رخ دهد. همانطور که گفتم با دیداری که مقابل فولاد انجام دادیم خیلی به قهرمان شدن امیدوارتر شدیم و این اتفاق دور از دسترس نیست. بازیکنان خوب و بزرگی در سپاهان داریم و امیدوارم حسرت قهرمانی بر دل‌مان نماند.
تسنیم: چه تیم‌هایی رقیب‌تان برای قهرمانی هستند؟
همه تیم‌هایی که اکنون بالای جدول هستند شانس دارند اما به نظرم در حال حاضر شانس و رقابت اصلی بین ما و نفت تهران است. با توجه به اینکه نفت، فولاد و تراکتورسازی که اکنون بالای جدول حضور دارند، درگیر مسابقات لیگ قهرمانان خواهند شد شاید در ادامه رقابت بین ما و استقلال جدی‌تر شود. تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند در لیگ برتر فرصت کمی برای ریکاوری دارند و ما می‌توانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. با این حال همه چیز دست خداست و باید ببینم چه می‌شود.
تسنیم: به تیم ملی برسیم. چندی دیگر لیگ دوباره تعطیل می‌شود و باید برای بازی دوستانه با شیلی و سوئد در اردوی تیم ملی شرکت کنی.
بازی‌های دوستانه اینچنینی برای تیم ملی خیلی خوب است. بازی با تیم‌های بزرگ علاوه بر اینکه به هماهنگی تیم کمک می‌کند تا بازیکنان با تجربه‌تر شوند، اعتمادبه‌نفس تیم ملی را هم بالا می‌برد. در این مدت آنقدر با تیم‌های درجه چندم آسیایی بازی کرده‌ایم که دیگر این بازی‌ها برای تماشاگران هم جذابیتی ندارد.

تسنیم: سوئد و شیلی چقدر به تیم ملی کمک خواهند کرد؟
این بازی‌ها بیشتر به بازیکنانی کمک می‌کند که تازه به تیم ملی آمده‌اند و می‌تواند میدانی بزرگ برای محکی جدی باشد. باید در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت کنیم و این بازی‌ها برای تیم ملی لازم است.
تسنیم: در خصوص ماندن یا رفتن کی‌روش چه نظری داری؟ اکنون این بحث به راه افتاده که شاید او بعد از دو بازی دوستانه پیش‌رو تیم ملی را ترک کند.
سرسختانه می‌گویم که کی‌روش باید بماند. شاید قبل از این اینقدر مطمئن نبودم اما بعد از اینکه از نزدیک با او کار کردم و شخصیت و کارش را دیدم متوجه شدم که خیلی جلوتر از فوتبال ماست. کی‌روش می‌تواند دست‌مان را بگیرد و فوتبال‌مان را بالا بکشد. اگر مسئولان کمک کنند و این مربی را در تیم ملی حفظ کنیم، خیلی به سود فوتبال ایران خواهد شد.
تسنیم: با کی‌روش می‌توانیم در جام جهانی 2018 موفق باشیم؟
در جام ملت‌ها دیدید که تیم‌هایی مانند امارات به دلیل ثبات در کادرفنی چقدر موفق بودند. باید ببینیم که تیم ملی با کی‌روش چقدر پیشرفت کرده و اگر به سودمان است او را نگه داریم. کی‌روش 4 سال در فوتبال ما کار کرده و به خوبی از فوتبال ایران شناخت دارد. اگر شرایط را برای او فراهم کنیم، می‌توانیم در مقدماتی جام جهانی که بازی‌های حساسی هم داریم موفق عمل کنیم. امکانات فراهم شود می‌توانیم با کی‌روش به جام جهانی 2018 روسیه برویم و حضور موفقی هم داشته باشیم.

0

آخرین اخبار