کد خبر ۳۵۷۹۹۴ ۱۲۱ بازدید انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲

بیش از 2میلیون نفرعضو خانه کارگر هستند

قائم مقام دبیرکل خانه کارگر گفت: از 2 میلیون و 222 هزار عضو رسمی خانه کارگر، هفت هزار نفر ساکن شهرستان طبس هستند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا، حسن صادقی روز یکشنبه در کنگره کارگری طبس افزود: خانه کارگر تشکیلاتی با گستردگی و قدمت بیش از نیم قرن قبل از انقلاب ایجاد شد که چارچوب آن را مقام معظم رهبری و مرحوم هاشمی رفسنجانی و شهید بهشتی بنا نهادند و کار را به فرزندان خود در این تشکیلات به عنوان شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی سپردند.

وی ادامه داد: روند توسعه تشکیلات خانه کارگر متکی بر دولت ها نبود، اما همراهی بود، اتکایی به دولت نداشت، اتکا به عضو دارد ، البته موانعی در مسیر کار و توسعه خانه کارگر به وجود آمد ولی این موانع ما را از حرکت رو به رشد و فزاینده کار باز نداشت.

قائم مقام دبیرکل خانه کارگر بیان کرد: خانه کارگر امروز در یک قله رفیع خدمت رسانی قرار دارد تشکیلاتی با این تعداد عضو و چندین دانشگاه اسلامی کار و دانشگاه علمی کاربردی و با داشتن چندین سوئیت سرویس دهی به اعضا در سفرهای زیارتی سیاحتی که صرفا به اعضای خانه کارگر خدمت ارایه می دهد.

وی در مورد حوزه کاری خانه کارگر گفت: توان خانه کارگر محدود است، درآمدها از حق عضویت تامین می شود، از دولت کمکی دریافت نمی کنیم.

به گفته وی وقتی اقتصاد از شاهراه درست تولید و توسعه صنعتی فاصله بگیرد اولین کسی که زیان می بیند کارگر است.

صادقی ادامه داد: اقتصاد بنکداری، رانتی و اقتصادی که در آن فساد است به تولید ضربه می زند، و اولین جایی که ضربه پذیری می کند، صنعت است.

وی با بیان اینکه اقتصاد بیمار است گفت: اقتصاد ما تک محصولی و رانتی است، در این اقتصاد طبیعی است کارگر عزت ندارد در اقتصاد تولید محور کارگر ارزش و جایگاه دارد و به حرف او گوش می دهند.

وی گفت: باید حرکت به سمت اقتصاد مردم نهاد و تعاونگرا مانند اقتصاد هند و چین باشد، بخش خصوصی را باید با گرفتن تعهد در روند درست اقتصادی هدایت کرد.

شهرستان طبس با 75هزار نفر جمعیت، 57 هزار کیلومترمربع مساحت دارد و از آن با عنوان پهناورترین شهرستان استان و ایران از نظر مساحت یاد می شود.

شهر طبس در 270کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
0

آخرین اخبار