کد خبر ۲۸۳۳۰۱ ۶۸ بازدید انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۳
استاندار ایلام:

استان ایلام از نظر کشاورزی و دامداری ظرفیت مطلوبی دارد

استاندار ایلام گفت: استان ایلام از نظر کشاورزی و دامداری بسیار باظرفیت است که لازم است توجه بیشتری به این بخش‌ها صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: طرح‌های حوزه آب و خاک و تبدیل 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی، به نقطه امید مردم تبدیل شده است.

وی به لزوم تکمیل زنجیره تولید در استان ایلام اشاره کرد و ابراز داشت: عدم تکمیل زنجیره تولید مرغ در استان مشکلات زیادی را برای مرغداران ایجاد کرده است که تبدیل این زنجیره در دستور کار مدیریت استان قرار گرفته است.

استاندار ایلام گفت: استان ایلام از نظر کشاورزی و دامداری بسیار با‌ظرفیت است که لازم است توجه بیشتری به این بخش‌ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: 14 ایستگاه کوچک تأمین آب در استان در دست اجراست که با بهره برداری از آنها 17 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل خواهند شد.

مروارید به مزیت استان در زمینه نفت و گاز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: به فعلیت رساندن ظرفیت‌های استان در این زمینه، توسعه استان را بسیار تسریع خواهد داد.

وی همچنین خواستار تسریع در تصویب بازارچه‌های پیشنهاد شده توسط استان در هیأت دولت شد و تصریح کرد: راه‌اندازی این بازارچه‌ها بسیار به اقتصاد استان کمک خواهد کرد.

0

آخرین اخبار