کد خبر ۲۸۳۲۶۱ ۲۱ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
فرماندار سنندج:

دوری از سنت‌های دینی و فرهنگی عامل وجود معضلات اجتماعی است

فرماندار شهرستان سنندج گفت: دوری از سنت‌های دینی و فرهنگی عامل وجود معضلات و مشکلات اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، ابراهیم زارعی امشب در نشست جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در استان کردستان اظهار کرد: جامعه ما همیشه و در هر حال نیازمند آموزش است و باید این مهم را در فعالیت‌های کاری لحاظ کنیم.

وی با اشاره به ضرورت آموزش برای همه اقشار جامعه افزود: زنان و مردان جامعه چه در سطح شهر و چه در بخش روستا نیازمند آموزش هستند و رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما ابزاری مناسب برای آموزش افراد جامعه در حوزه‌های مختلف و برحسب نیاز آنها به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: باید تلاش شود که بانوان حضور پررنگتری در جامعه داشته باشد و نباید نقش موثر این قشر از جامعه را نادیده گرفت.

فرماندار شهرستان سنندج بیان کرد: آموزش مهارت‌های مختلف زندگی لازمه همه افراد جامعه است و نباید از این مسئله غافل بود.

زارعی با اشاره به اینکه بانوان در عرصه‌های اجتماعی حضور کمرنگی دارند، اضافه کرد: آموزش‌‌ها را باید احصا کرد و نتیجه آنها را دید.

وی گفت: آشنایی با شاخص‌های فرهنگی هر منطقه نیز می‌تواند در پیشبرد اهداف آموزشی موثر واقع شود و به فرموده مقام معظم رهبری کردستان استانی فرهنگی است و باید از این ظرفیت بهره برد.

وی خواستار ارائه راهکارهای امروزی شد و افزود: ما در قرن 21 زندگی می‌کنیم و باید با شرایط امروزی نیز جلو برویم و از گذشته نیز درس بگیریم.

فرماندار شهرستان سنندج یادآور شد: امروزه با هجمه‌های فرهنگی جدید و متعدد روبرو هستیم و باید راه مقابله با این هجمه‌ها را بیاموزیم و از سنت‌های دینی و فرهنگی و اسلامی دور نشویم.

در این جلسه بخشداران بخش‌های کلاترزان، سیروان و حسین‌آباد و همچنین معاون فرهنگی شهرداری سنندج نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مباحث دینی و فرهنگی استان به‌ویژه در حوزه بانوان اعلام کردند.

0

آخرین اخبار