کد خبر ۲۸۳۲۵۹ ۱۷ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کردستان:

جمعیت بانوان فرهیخته کردستان ظرفیتی موثر در کاهش آسیب‌های‌اجتماعی است

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در کردستان گفت: جمعیت بانوان فرهیخته استان ظرفیتی موثر در کاهش آسیب‌های‌اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، فاطمه سهرابی چهارشنبه شب در نشست جمعیت بانوان فرهیخته کردستان با حضور فرماندار و بخشداران سنندج اظهار کرد: اعضای این جمعیت در استان شامل بانوان فرهیخته دانشگاهی و فعال در حوزه‌های دینی و فرهنگی است که هرجایی نیاز به همفکری در حوزه دین و فرهنگ باشد همکاری دارند.

وی افزود: این جمعیت دارای سه کارگروه است که در سه حوزه اصلی و اساسی فعالیت و برنامه‌ریزی دارند.

وی با اشاره به کارگروه‌های جمعیت بانوان فرهیخته استان اضافه کرد: این کارگروه‌ها شامل کارگروه تعمیق باورهای دینی، تحمیم بنیان خانواده و فضای مجازی و سواد‌رسانه‌ای است.

دبیر کارگروه فضای مجازی و سواد رسانه‌ای نیز در این جلسه به آسیب‌های موجود در حوزه رسانه پرداخت و گفت: فضای مجازی باوجود مزایایی که دارد متاسفانه اسیب‌هایی برای خانواده‌ها به همراه دارد که نیازمند اگاه‌سازی خانواده‌هاست.

روناک کنعانیان افزود: برای آگاه‌سازی و شفافیت خانواده‌ها از معایب و آسیب‌های به وجود آمده از فضای رسانه نیازمند آموزش هستیم و باید به این مهم پرداخته شود.

دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی نیز در این جلسه کرامت بخشیدن به بانوان را امری مفید و موثر دانست و گفت: اگر بخواهیم به موفقیت مسؤولی در کارش پی ببریم باید کرامت وی را بسنجیم چرا‌که حفظ کرامت لازمه موفقیت است.

عشرت عباسی بیان کرد: تعمیق باورهای دینی در خانواده‌ها عاملی اساسی در تحکیم بنیان خانواده‌هاست.

وی اضافه کرد: علاوه بر آموزش‌های بهداشتی، درمانی، اجتماعی و غیره باید بدون داشتن تعصبات شیعه و سنی مباحث دینی را هم به افراد جامعه به‌ویژه خانواده‌ها آموخت.

مسوول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: استفاده از منویات مقام معظم رهبری سند و نقشه راه است برای همه ما و باید از این طرفیت استفاده کرد.

سعیده لشکری افزود: هرجایی که دین کم‌رنگ شود شاهد وجود آسیب‌های‌اجتماعی خواهیم بود و نباید از این مهم غافل شد.

وی به برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی در راستای تقویت بعد دینی خانواده‌ها پرداخت و اظهار کرد: تبلیغات اسلامی کردستان در این راستا گامهای اساسی برداشته است.

در ادامه این نشست اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه بانوان مطرح کردند.

0

آخرین اخبار