کد خبر ۲۸۳۲۳۸ ۱۸ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۵
معاون وزیر علوم:

بین‌المللی کردن فعالیت‌های حوزه علم و فناوری، رویکرد وزارت علوم است/ تقویت رویکرد ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بین‌المللی کردن فعالیت‌ها و جهانی شدن حوزه علم و فناوری رویکرد اساسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، وحید احمدی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در سال دوبار برگزار می‌شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: از نظر تولید علم برتر یعنی تولید مقالات علمی رتبه ایران بالای یک درصد است.

این مسؤول ادامه داد: با وزارتخانه‌های مختلف نفت، دفاع و نیرو قراردادهای مختلف داریم و هزار و 200 پروژه برای وزارت دفاع با هزینه 300 میلیارد تومان در دست انجام داریم.

وی با بیان اینکه 13 دانشگاه کشور در رده دانشگاه‌های برتر دنیا هستند، گفت: انعقاد نزدیک به 300 میلیارد تومان با دانشگاه‌ها برای خرید فناوری و دانش فنی نشان از اعتماد سرمایه‌گذاران و قابلیت‌های بالای مجموعه فناوری کشور است.

این مسؤول ادامه داد: رویکرد ما به سمت ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین و اثر گذار است و بین‌المللی شدن و جهانی شده رمز توفیق و موفقیت کشورها در حوزه فناوری است.

وی گفت: پژوهش را ماموریت گرا کرده‌ایم و هم اکنون بیش از 178 مرکز رشد و 39 پارک علم و فناوری داریم و از نظر اعتبار  نیز شبکه بین المللی پارک‌های علم و فناوری زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است.

احمدی با بیان اینکه مرجعیت علمی و ماموریت‌گرا کردن پژوهش و فناوری گام‌های اساسی برداشته شده اند گفت: تا کنون المپیاد طرح‌های کسب و کار دانشجویی برگزار که با قوت و جامعیت گسترده در حال انجام است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: آذر ماه امسال بیش از 5 هزار طرح، فناوری و دستاورد و محصول که قابلیت تجاری سازی دارد عرضه شده است.

وی گفت: امروز جهت گیری به سمت ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین است همچنین بین المللی کردن فعالیت‌ها و جهانی شدن حوزه علم و فناوری رویکرد اساسی ما است زیرا رمز توفیق پیشرفت کشورهای دیگر نقش بین المللی است که این ارتباطات در ایران فراهم شده است.

احمدی با اشاره به حضور وزارت خانه در انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی گفت: چهار پروژه اقتصاد مقاومتی توسط وزرات علوم و تحقیقات و فناوری در حال انجام است.

0

آخرین اخبار