کد خبر ۲۸۳۱۶۸ ۱۴ بازدید انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران:

نمایشگاه بین المللی کتاب در مازندران برگزار می شود

ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور ناشران داخلی و خارجی در استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار مهر، احد جاودانی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان با تشریح برنامه های برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب استان اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور ناشران داخلی و خارجی از ۱۶ تا ۲۱ بهمن ماه در استان برگزار می شود.

وی عنوان کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان، ۱۶ لغایت ۲۱ بهمن ۹۵ در جاده ساری - قائم‌شهر، شهرک نیاوران، محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.

علیرضا یونسی رستمی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نیز ضمن تسلیت رحلت عالم مجاهد آیت الله هاشمی رفسنجانی، سرباز انقلاب و یار با وفادار حضرت امام (ره) و رهبری معظم انقلاب، گفت: آیت الله هاشمی در گفتار و عمل، عاشق و دلسوز انقلاب و از استوانه‌های ارزشمند نظام بود.

یونسی، جستجوی دانایی را از آرمان‌های انسان عاقل و خردمند برشمرد و یاد آور شد: کتاب از مؤثرترین ابزار گسترش دانایی و تولید فکر، اندیشه، فرهنگ و اخلاق در جامعه است.

وی برگزاری نمایشگاه کتاب را کاری ارزشمند و راهی برای قرار گرفتن کتاب در سبد خانوار عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: جایگاه کتاب با وجود توسعه فناوری‌های نوین حفظ شده است و باید برای ترویج کتابخوانی اهتمام بیشتری صورت گیرد.

معاون استاندار، منشأ جهل را عدم آگاهی و سرچشمه دانایی و معرفت را علم آموزی بیان کرد و افزود: لذا همه دستگاه‌های مسئول برای برگزاری هر چه با شکوه تر نمایشگاه کتاب در استان پای کار بیایند.

یونسی با اشاره به این که باید با بکارگیری شیوه‌های پرجاذبه و خلاق، زمینه حضور مردم و اهل کتاب را در نمایشگاه فراهم آورد، بیان داشت: جامعه به سرور، محبت، عشق، راستگویی و دوری از ریاکاری و دروغ نیاز دارد و لذا شادمانی و نشاط فاخر در فضای نمایشگاه کتاب حاکم باشد. 

0

آخرین اخبار