کد خبر ۲۷۱۷۶۴ ۱۵۵ بازدید انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان تایید کرد

ضرورت جریان‌سازی فرهنگی در برنامه‌های دهه فجر/ مردم محور اصلی برگزاری جشن‌های انقلاب باشند

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان بر ضرورت جریان‌سازی فرهنگی در برنامه‌های دهه فجر در استان تاکید کرد و گفت: مردم باید محور اصلی برگزاری ویژه برنامه‌های دهه فجر باشند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام مهدی فرزی شامگاه امروز در هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: ویژه برنامه‌های دهه فجر باید به گونه‌ای تدوین و اجرا شود که ارتباط بین مردم و نظام را بیش از پیش استحکام بخشد.

وی به برخی بیانات مقام معظم رهبری در زمینه برگزاری ویژه برنامه‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه‌های این دهه با توجه به اهمیت و عظمت دهه فجر باید بر مبنای مطالبات مقام معظم رهبری تدوین و اجرا شود.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: خارج شدن برنامه‌ها از صورت جشن‌های دولتی، تولید آثار فاخر در حوزه دهه فجر، بهره‌گیری از ظرفیت مردم و غیره از جمله مطالبات مقام معظم رهبری در برگزاری برنامه‌های دهه مبارک فجر است که باید در استان به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

زنان خانه‌دار بیشترین کاربران فضای مجازی هستند

یکی از اساتید دانشگاه‌های استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بیشترین استفاده کنندگان از فضای مجازی جوانان 15 تا 18 سال با تراکم جوانان 18 ساله به خود اختصاص داده است.

فرانک قدسی با بیان اینکه در کشور ما بر خلاف آنچه تصور و در برخی تحقیقات اعلام می‌شود بیشترین کاربران فضاهای مجازی را دختران تشکیل می‌دهند نه پسران، خاطرنشان کرد: زنان خانه‌دار در بین طیف‌های مختلف جامعه بیشترین استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی به ویژه تلگرام هستند.

به گفته وی، استفاده بیش از حد از فضای مجازی در کنار آسیب‌های روحی و روانی مشکلات جسمانی افسردگی و مختل شدن کارکردهای اجتماعی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین استفاده جوانان از اینترنت مربوط به سایبرسکس است، اضافه کرد: در نظریه اجتماعی چهار عامل مهم شامل عنصر دلبستگی، تعهد، مشغولیت و اعتقاد که باید از لحاظ فردی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌‌گیرد.

قدسی خاطرنشان کرد: هویت یکی از مهم‌ترین مسائل در این راستا است و خانواده‌ها باید میزان تعهد را در فرزندانشان بالا ببرند و به وظیفه خود در این راستا عمل کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه رفع تمام مشکلات و آسیب‌هایی که امروز جامعه ما را تهدید می‌کند برای دستگاه‌های اداری و غیره قابل حل نیست و خانواده‌ها باید در این زمینه کمک‌رسان دستگاه‌های اجرایی باشند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها در مسئولیت‌پذیری جوانان نقش اصلی و اساسی دارند، اضافه کرد: خانواده‌ها باید مسئولیت پذیری را به فرزندان خود آموزش دهند و در کنار آن به بحث آگاه‌سازی فرزندانشان در مورد مخاطرات فضای مجازی به صورت جدی ورود پیدا کنند.

0

آخرین اخبار