کد خبر ۲۶۷۳۲۶ ۱۲۹ بازدید انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
‌صفارهرندی ‌در جمع خواهران بسیجی اراک:

ابرقدرت‌ها تحریم‌های ظالمانه را در فتنه 88 اعمال کردند/دشمنان با "مذاکره" و ‌"لبخند" به ایران خنجر ‌زدند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی از سیاسیون چنان در مسائل غرق شور می‌شوند که شعورشان را از دست می‌دهند گفت: دشمنانی که در مذاکره با وعده به میدان آمدند، امروز با لبخند به ما خنجر می‌زنند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدحسین صفارهرندی ظهر امروز در جمع خواهران بسیجی در اراک با اشاره به چگونگی وقوع فتنه و نحوه جلوگیری از رویداد دوباره آن اظهار داشت: در مورد وقایعی که حماسه عظیم 9 دی سال 88 را آفرید حرف‌های بسیار زیادی نقل شده و امسال هم مانند سال‌های گذشته برنامه‌هایی در این زمینه اجرا و مطالبی شنیده شده اما امروز نمی‌خواهیم حرف‌ها و بیانات نقل شده را تکرار کنیم هر چند در ذکر و یادآوری آن خیر و برکاتی وجود دارد.

وی افزود: آگاهی از چگونگی شکل‌گیری فتنه برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا بدانیم چگونه از وقوع مجدد آن جلوگیری کنیم و بدانیم که برای جلوگیری از فتنه‌های آینده چه مواردی را باید سد کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در مواردی که دشمن به تنهایی عمل کند، فتنه با احتمال کمی به وقوع می‌پیوندد یعنی اگر دشمنی که به خون ما تشنه است تصمیم بگیرد که علیه ما وارد اقدام و عمل شود باید به دنبال مسیرهایی برای تحقق اهداف خود بگردد که مستقیم‌ترین مسیر در این زمینه راه‌اندازی جنگ علیه ما است.

صفارهرندی بیان کرد: دشمن با توطئه‌افکنی، تحریم، افزایش فشار اقتصادی و این‌گونه موارد به دنبال راهبردی ساختن اهداف خود است و هر کدام از این اقدامات راه مقابله‌ای دارند که ما همه این تجارب را از سر گذرانده و از پا ننشسته‌ایم و با تجارب کسب شده در این زمینه می‌توانیم به ترورهای اوایل انقلاب، جنگ، فشارهای اقتصادی و تحریم اشاره داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر یک گروه داخلی، جریانی ضدانقلابی و یا جریان معارض علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بخواهد فتنه به راه بیندازد باید گفت که بر اساس برآوردهای پس از انقلاب نتیجه گرفته‌ایم که ظرفیت گروه‌های ضدانقلاب به حدی نرسیده که بتوانند از پس نظام برآیند، حتی اگر تمام توان خود را به اشتراک بگذارند باز هم در برابر عظمت انقلاب و حضور ملت ذوب می‌شوند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیرو اینکه گروه‌های داخلی نمی‌توانند علیه نظام به‌پا خیزند اراده‌ای پلید با این مضمون که چرا نباید ظرفیت‌های داخلی اعتراض علیه حکومت را ضمیمه اراده خارجی با محوریت براندازی حکومت استفاده کرد شکل می‌گیرد و از پیوند این دو رکن با یکدیگر فتنه شکل می‌گیرد.

صفارهرندی عنوان کرد: هر زمان که جریانی داخلی به هر بهانه‌ای به جریان بیرون نظام متوسل شود فتنه به وجود می‌آید زیرا جریانات بیرونی ضد انقلاب است و کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا و متعهدان دیگر آنها مانند رژیم صهیونیستی از ابتدای انقلاب مخالف ظهور این نظام بوده‌اند.

وی اضافه کرد: فرض می‌کنیم گروه‌های داخلی که به افراد بیرون از کشور علامت مثبت نشان می‌دهند ضدانقلاب نیستند زیرا اگر ضدنظام و انقلاب باشند خارج از گفتمان نظام عمل می‌کنند نه اینکه در انتخابات شرکت کنند زیرا شرکت در انتخابات به معنای پذیرفتن این نظام است، حکم فرد ضدانقلاب چیز دیگری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ما موانع ضد انقلاب را پشت‌سر گذاشته‌ایم زیرا افراد ضد انقلاب از آغاز آن در مقاطع مختلف در مقابل نظام ایستادند و حذف شدند، بسیاری از آنها ایران را ترک کردند، بسیاری اعدام و بسیاری دیگر زندانی شدند.

صفارهرندی تصریح کرد: این افراد با افرادی که می‌گوییم با مرکز نظام تفاوت نگاه دارند متفاوت هستند زیرا این افراد خود را عضو نظام می‌دانند و تنها مشرب خاصی را قبول دارند به‌طور مثال در تنوع مشرب‌های سیاسی جریانات متفاوتی اعم از اصلاح‌طلب، اصولگرا، اعتدالیان و غیره وجود دارد اما از هرکدام از آنها سوال شود که با نظام چه نسبتی دارند در پاسخ جواب می‌دهند که طرفدار نظام هستم و می‌خواهیم در قالب قوانین این نظام کار کنیم.

وی افزود: افراد مذکور در زمان انتخابات اقدام به ثبت‌نام می‌کنند که این روند دارای سازوکارهای رسمی است که باید آن مراحل را بگذرانند و توسط وزارت کشور تایید صلاحیت شوند، شورای نگهبان تایید صلاحیت نهایی را انجام می‌دهد و ضامن سلامت نظام همان تایید صلاحیت است زیرا تایید صلاحیت این افراد با شانی که به عهده می‌گیرند بسیار مهم است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: افرادی که برای انتخابات ثبت‌نام می‌کنند آگاهند که ساز و کار نظام و فرایند تدوین شده سپری می‌شود و نباید بر این باور باشند که پس از ثبت‌نام نظر شورای نگهبان را رد کنند زیرا فردی که وارد سازکارهای جاری انتخاباتی می‌شود می‌داند که به این ترتیب در مورد آن فرد قضاوت می‌شود و پس از شمارش آرا نتایج نهایی اخذ می‌شود.

صفارهرندی عنوان کرد: اگر کسی در این جریانات تصمیم به تقلب بگیرد مردم می‌گویند که نتوانست رای کافی را جمع‌آوری کند، همچنین زمینه تقلب برای این فرد داخلی به نحوی مهیا می‌شود این‌گونه که فرد مذکور با جریانات بیرونی و ضد نظام و انقلاب قرارهایی بگذارد و پای این افراد را به میان بکشد.

وی ادامه داد: در هیچ‌کجای کشور مانع رای دادن افراد ضد انقلاب نمی‌شوند و اگر گروهی که پذیرفته است در چارچوب قواعد نظام اسلامی و حاکمیت دین خدا، شریعت و قانون اساسی کار کند نتواند قدرت خود را افزایش دهد دست به دامان افراد ضد انقلاب می‌شود تا با ایجاد تعامل هردو طرف به اهداف خود دست یابند.

افراد ضدانقلاب تنها به دنبال منافع خود هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به رفتار ضدانقلاب اشاره کرد و گفت: افراد ضدانقلاب تنها به دنبال منافع خود هستند و در مقابل اقداماتی که با محوریت حمایت انجام می‌‌دهد به دنبال منافع خود هستند، ورود بیگانگانه به عرصه رقابت سبب ایجاد رقابتی ناسالم میان دو فرد درونی که هر دو متعلق به جریانات انقلاب، متعهد به امام(ره)، رهبری و حاکمیت شریعت بر تمام قواعد کشور و اخلاقیات دینی حاکم هستند شد.

صفارهرندی گفت: حاصل مجاهرت با غیر به این‌گونه است که به‌طور مثال میرحسین موسوی از زمان دهه 60 در ذهن و خاطرات مردمی نقش داشت و در مقام نخست وزیری امام راحل این فرد را مورد تائید قرار داده و در زمان جنگ هم فعال بود و در زمان آغاز این جریانات به عنوان مشاور رهبری به عنوان شخصیتی ملی توانایی عضویت در مصلحت نظام را داشت، شئونات این فرد درجات کمی نبود که بتوان ساده از آنها گذشت.

وی اضافه کرد: میرحسین موسوی به سبب یارگیری کردن از غیر در صحنه‌ای قرار گرفت که افراد حامی آن شعار استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی را بر لب آوردند، زیرا این شعار مبنی بر رد اسلام و در میان دعوا تعیین نرخی جدید بود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا موسوی به دنبال انقلابی غیر اسلامی بود که اگر این سوال را از شخص مذکور بپرسیم می‌گوید این تهمتی است برای من اما چگونه هواداران این فرد این‌گونه شعارهایی را بر زبان می‌آورد که در پاسخ می‌گوید این جریانات دست من نیست درحالی که فراخوان دعوت مردم به خیابان‌ها توسط این فرد اعلام شد.

صفارهرندی ادامه داد: دومین روز از آغاز اغتشاشات خیابانی مقام معظم رهبری میرحسین موسوی را به ملاقات پذیرفت و از این فرد پرسیدند چرا به عنوان یک فرد متعهد به نظام چنین جریانی را به راه انداختی زیرا انتهای این دعوت دیگر به دست تو نیست و به سمت‌وسوی دیگری کشیده می‌شود.

وی افزود: طرفداران میرحسین موسوی در تجمع‌های خیابانی شعاری با مضمون «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است» را بر زبان می‌آوردند حال اگر از شخص موسوی سوال کنند در پاسخ می‌گوید من تصمیم دارم در چارچوب این نظام فعالیت کنم اما این فرد غلطی کرد تا افرادی که با اصل نظام مشکل دارند به سطح خیابان‌ها بیایند و فتنه شکل گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: شکل‌گیری فتنه بر اثر مجاورت جریانات داخلی با جریانات بیرونی رخ می‌دهد و نمونه بیرونی آن می‌توانند افراد ضدانقلابی که در داخل وجود دارند تلقی شوند که تعداد کمی ندارند، نه اینکه در مقیاس کلی ملت تعداد بالایی داشته باشند اما محاسبات نشان می‌دهد که تعداد خانواده‌های معدومان رضایتمندی کامل ندارند و جمعیت این افراد به همراه خانواده‌هایشان به بیش از یک میلیون می‌رسد، حال تصور کنیم که افرادی با این وضعیت در شرایط ویژه به همراه خانواده‌هایشان به خیابان‌ها بیایند.

صفارهرندی بیان کرد: این‌گونه افراد در شرایط عادی در خیابان‌ها جایی ندارند زیرا از سمت جامعه مردمی رانده و با آنها برخورد می‌شود اما اگر شعار بر این مبنا است که ما طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستیم و برای دفاع از حقوق تضعیف شدمان در حالی که پایند انقلاب و نظام هستیم در تلاشیم و یا پیرو فردی هستیم که پیرو خط امام است و عضوی از نظام پس چرا اشعاری که می‌دهند بر مبنای زیرآب زدن کل نظام و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در روز عاشورا جمعی از اغتشاشگران به محل توزیع نذری حمله‌ور شده و غذاهای نذری را به اطراف پخش می‌کرده‌اند و در پاسخ به اعتراض مبنی بر دلیل این اقدام گفتند که مشکل ما با خود حسین(ع) است، میرحسین موسوی باید کلاه خود را بالاتر بگذارد که طرفدارانش دشمنان حسین(ع) هستند.

صفارهرندی عنوان کرد: امام راحل(ره) در زمان‌های قبل از انقلاب فرمان داده بودند که مردم برای پیروزی انقلاب به بام خانه‌ها بروند و ندای الله‌اکبر سر دهند و فتنه‌گران هم به بدل این کار در شب‌های نخست اغتشاشات بر بام خانه‌ها می‌رفتند و ندای الله‌اکبر سر می‌دادند اما حامیان فتنه با این عمل برخورد کردند و گفتند که ما با همین الله‌اکبر مشکل داریم وگرنه کاری با نظام نداشتیم.

برخی از سیاسیون چنان در مسائل غرق شور می‌شوند که شعورشان را از دست می‌دهند

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رفتار برخی از سیاسیون: برخی از مردان سیاسی چنان در مسائل غرق شور می‌شوند که شعورشان را از دست می‌دهند و امیدواریم هیچ‌گاه فردی با تکیه بر احساسات لحظه‌ای خود اقدام به انجام کاری نکند، این افراد نتوانستند ببینند که به دست آنها دشمنان نظام تیشه به ریشه خود می‌زنند و هنگامی که مشروعیت خود را از دست دادند تمامی آینده خودشان نابود شد.

وی افزود: در انتخابات وقتی فردی پذیرفته نمی‌شود در دوره بعدی مجدد شرکت می‌کند و با تعداد ارای مقبول‌تری پیروز میدان می‌شود و ممکن است فردی 20 سال شرکت نکند و مردم بگویند این فرد توانایی‌هایی داشته است و بهتر است این فرد را تجربه کنیم، موسوی اگر نتایج انتخابات را به رسمیت می‌شناخت می‌توانست چهار سال بعد از دید مردم بهترین فرد تلقی شود و نتایج انتخابات را به نفع خود بازگرداند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این خبط و خطا و سواری که به دشمن دادند سبب ضربه زدن به خودشان و از دست دادن فرصت‌های آینده‌اشان شد و زمینه اعتماد همگان را نسبت به خود تخریب کرد و حتی اگر توبه هم کند امکان تکرار اشتباهاتش وجود دارد.

صفارهرندی گفت: به چنین فردی نباید اجازه ورود به صحنه‌های جدی داده شود و باید به دنبال زندگی شخصی خود برود، فتنه یعنی سرمایه‌سوزی ملی به واسطه مداخله عجانب صورت بگیرد و این جمله مصداق اقدامی است که به دست این افراد انجام شد زیرا این افراد سوابق درخشانی را  در کانامه انقلابی خود به ثبت رسانیده بودند به‌طور مثال کروبی به سبب دفاع از امام راحل مورد آزار و شکنجه ساواکیان و دشمنان امام قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: این افراد مورد اعتماد امام و رهبری بودند به‌گونه‌ای که در هر زمان می‌توانسند به خدمت رهبری شرف حضور یابند، به‌طور مثال خاتمی جلساتی با رهبر فرزانه انقلاب داشت که ساعت این جلسات مشخص نبود و با صمیمیت و میهمانی دوستانه مبدل می‌شد، این افراد محرم نظام و حکومت بودند حتی در زمانی که اختلاف نظراتی داشتند اما اکنون نامحرم شده‌اند و محارم داخل را برای اغیار رو کردند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: حاصل خیانت 8 ماهه این افراد کاهش زور و قدرت‌های ما در برابر ابرقدرت‌ها بود که دریافتند این زمان برای وارد کردن فشار مناسب است و تحریم‌های ظالمانه را اعمال کردند، این افراد کاری کردند که کسانی روی کار بیایند که هنرشان این باشد که برای سخن‌وری با دنیای بیرون تنها با دادن امتیاز پیش بروند و یا امتیازات ناچیز در برابر امتیازاتی که می‌دهند به دست بیاورند که این از دستاوردهای فتنه است.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع فتنه به عوامل درونی و بخشی از آن به عوامل بیرونی وابسته است زیرا در داخل باید مسئولیت‌ها به افرادی سپرده شود و کسانی در مدار اداری دولت قرار گیرند که وجود آنها خالی از اشتهای قدرت شخصی شود و به صندلی‌های مسئولیت دل نبندند، شهید بهشتی نخستین تراز را برای مسئولان با این مضمون برجای گذاشت که ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت زیرا تشنه قدرت طعمه قدرت‌های کثیف بین‌المللی می‌شود و دشمنان خوب می‌دانند در کجا باید به دنبال طعمه‌های خود باشند.

مراقب باشیم افرادی که اهلیت لازم را برای انجام کارهای بزرگ ندارند بالا کشیده نشوند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت رصد رسانه‌ها و روزنامه‌های کشور گفت: دشمنان ما با رصد رسانه‌ها و روزنامه‌ها تمامی نقاط ضعف و قدرت مسئولان و مدیران را در می‌یابند و آن‌گونه که باید و مطابق روحیات فرد برای آن مسیر مشخص می‌کنند، بنابراین مراقب باشیم که افرادی که اهلیت لازم را برای انجام کارهای بزرگ ندارند بالا کشیده نشوند و باید بگذاریم که شورای نگهبان کار خودش را انجام دهد البته این مردم نیستند که فشار می‌آورند بلکه جریانات سیاسی هستند که به پشتوانه‌ای مردم شورای نگهبان را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی افزود: حذف این‌گونه افراد متعلق به جناح و یا جبهه خاص نیست و وابسته به خصلت درونی افراد است، فردی که در سال 88 نزد رهبر فرزانه انقلاب رفتند و از ایشان برای شرکت در انتخابات نظرسنجی کردند و رهبر در پاسخ به این فرد گفتند که این نظرات به نفع تو نیست اما این فرد چند روز بعد در انتخابات ثبت‌نام کرد و به‌گونه‌ای وانمود می‌کرد که تائیدیه لازم را در دیدار با رهبری دریافت کرده است.

صفارهرندی ادامه داد: مشکلات نفسانی ربطی به مواضع سیاسی افراد ندارد زیرا این افراد قاعده عمل به تکلیف ندارند و به فکر منافع خود هستند، به اینگونه افراد نباید دور داده شود و باید دورشان خلوت باشد تا در مسیر غلط میدان‌داری نکند و بگوید کنارگذاشتن نظامی گری سبب پیشرفت می‌شود، همین نظام سبب برقراری امنیت در کشور شده و بنابر گفته این افراد باید خودمان را منع این داشته‌ها کنیم.

وی عنوان کرد: ایران اسلامی در ترک نظامی‌گری همانند ژاپن و آلمان نمی‌شود، باید به افرادی که پیشنهاد می‌کنند نظامی‌گری را ترک کنیم گفت اگر این نظامی‌گری نبود آمریکا برای تصاحب ایران تردیدی نداشت و ایران را حریفی شاده تلقی می‌کرد و اگر امروز جنگ با ایران را اغاز نمی‌کند به این دلیل است که اعتقاد دارد جنگ با ایران هزینه‌های سنگینی دارد و روز اول جنگ با ایران حداقل 20 هزار کشته برجا می‌گذارد و جنگ با چنین کشور محیایی صرفی برای آنها ندارد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه در روابط خارجی نزدیکترین ارتباط را با آمریکا داشت اما آمریکا علیه آن کودتا کرد و این را از بیانات اردوغان نیز می‌توان فهمید، ترک نظامی‌گری ما را بیمه نمی‌کند و اگر چنین مسیری را برای آمریکا فراهم سازیم روزی به سمت ما حرکت می‌کند که این اقدام آغاز فتنه تلقی می‌شود.

صفارهرندی بیان کرد: امروزه محافظان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران روند مقابله با ظم و استکبار را به کشورهای همسایه نیز یاد می‌دهند و به همین منظور ایران مرکز این کانون تلقی می‌شود و بسیای از کشورها با داشتن زبانی متفاوت خود را با ایران متحد می‌دانند و نباید این لذت را با لبخند منافقانه دیپلمات‌ها باخت.

وی افزود: دشمنان با مذاکره و وعده‌‌ها و وعیدهای مختلف جلو می‌آیند اما در زمان تحقق وعده‌ها کنگره تحریم‌ها را به مدت 10 سال تمدید می‌کند و با لبخند به ما خنجر می‌زند، امیدواریم که تجربیات تلخ‌وشیرین سپری شده ما را در راستای امواج فتنه‌ای که در آینده امکان دارد رخ دهد حفاظت کند، فتنه همیشه محتمل و خواسته دل‌های بیمار در داخل و خارج است که اگر به یکدیگر بپیوندند اقدام به آغاز فتنه می‌کنند.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: عزت ایران را با چه چیزی عوض کنیم؟ با لبخندهای دیپلمات‌ها که همان لحظه خنجر را از پشت فرو می‌کنند و یا وعده و عیدهایی که بر باد می‌رود و امیدواریم با مجهز شدن مردم به بصیرت و بردباری و استقامت راه فتنه های آینده را کور می کنیم.

0

آخرین اخبار