کد خبر ۲۶۰۶۸۴ ۱۰۶ بازدید انتشار : ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸

رشد 50 درصدی تعداد آثار در نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال

گروه شبکه‌های اجتماعی: مسئول جشنواره‌های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: امسال استقبال خوبی از نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال به‌عمل آمده به طوری که شاهد رشد بیش از 50 درصدی دریافت آثار نسبت به سال گذشته هستیم.
به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال مجیدشفیعی، مسئول جشنواره‌های این مرکز اعلام کرد: با تغییر ماهیت فضای مجازی و قالب‌های ارائه محتوا از سنتی(برحامل) به برخط، رشد مناسبی در تعداد آثار دریافتی داریم که با توجه به حجم بالای استقبال مخاطبان ناگزیر به تمدید آن خواهیم شد.

وی با اشاره به این موضوع که در صورت تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره، اطلاع‌رسانی‌های لازم به‌عمل خواهد آمد، تأکید کرد: شرکت‌کنندگان ثبت نام خود را حتماً تا دهم دی‌ماه قطعی کنند و در صورت وجود مشکلاتی در ثبت نام و ارسال اثر، در صورت ثبت ناقص، مهلت یک هفته‌ای برای اصلاح و ارسال آثار به مخاطبان داده خواهد شد.

وی بیان کرد: جشنواره امسال در هفت بخش شامل رسانه‌های برخط، محتوای تلفن همراه و هوشمند، نرم‌افزار چند رسانه‌ای، بازی‌های رایانه‌ای، فرهنگ‌سازی، علمی و پژوهشی و سایر قالب‌هاست و محورهای خانواده و سبک زندگی، فرهنگ و تمدن، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، مقاومت و انقلاب اسلامی، معارف اسلامی، آموزش هوشمند، سلامت و زندگی سالم، تجارت و کسب و کار و ابزارها و فناوری‌های نوین تولید و نشر محتوا از اولویت‌های موضوعی این جشنواره به شمار می‌رود.

در ادامه شفیعی گزارشی آماری از قالب‌های مختلف آثار رسیده به جشنواره ارائه داد که درصد بالای شرکت‌کنندگان در بخش رسانه‌های برخط در آن مشهود است(بیش از نیمی) و همانطور که انتظار می‌رفت نرم‌افزارهای برحامل چند رسانه‌ای به رتبه سوم قالب‌های ارائه اثر نسبت به سال گذشته تنزل کرده است وداوری این جشنواره به صورت کاربرگی انجام و به نامزدهای هر بخش اجازه دفاع مناسب داده خواهد شد.


رد نشود// رشد 50 درصدی تعداد آثار در نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال

شایان ذکر است، جشنواره رسانه‌های دیجیتال به عنوان مهم‌ترین رویداد در شناسایی و معرفی برترین‌های رسانه‌های دیجیتال کشور آوردگاهی جهت رقابت برترین‌های حوزه رسانه‌های دیجیتال کشور است. علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند به نشانی fair.saramad.ir مراجعه کنند.
0

آخرین اخبار