کد خبر ۲۵۹۹۲۱ ۴۷ بازدید انتشار : ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

رشد اقتصادی کنونی مربوط به درآمدهای نفتی است /تحقق رشد ۸ درصدی نیازمند توجه به همه ظرفیت های کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حذف درآمدهای نفتی از رشد اقتصادی یقینا نرخ رشد اعلامی از سوی بانک مرکزی را کاهش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اعلام رشد ۷.۴ درصدی اقتصاد در نیمه نخست سال ۹۵ از سوی بانک مرکزی گفت: هر چند این رشد اعلام شده از سوی بانک مرکزی درست است ولی این رشد با احتساب رشد درآمد حاصل از افزایش فروش و قیمت نفت است.

مقدسی اظهار کرد: در واقع اگر درآمدهای نفتی را از رشد اقتصادی کم کنیم، یقینا نرخ رشد اقتصادی کشور کمتر از نرخ اعلام شده از سوی بانک مرکزی است.

وی با بیان اینکه در سایر بخش ها هم شاهد رشد اقتصادی در کشور بوده ایم ادامه داد: ولی بیشترین رشد اقتصادی کشور طی این مدت مربوط به درآمدهای نفتی بوده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رشد اثرگذار را بدون درآمدهای نفتی می دانیم بیان کرد: در این صورت است که رشد اقتصادی شاخص مناسبی برای اقتصاد ایران خواهد بود.

وی مقاوم‌سازی و توانمندسازی درونی اقتصاد در مقابل نوسانات و شوک‌ها، اعم از شوک‌های سیاسی، اقتصادی و فنی و تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری را بهترین مسئله برای دست یابی به رشد اقتصادی عنوان کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر خواهان تحقق متوسط رشد هشت درصدی در طول برنامه ششم توسعه هستیم، باید به نرخ رشد اقتصادی توجه داشته باشیم و از این منظر، استفاده از کلیه ظرفیت‌های بالقوه رشد اقتصادی ضروری است.


0

آخرین اخبار