کد خبر ۲۴۸۶۰۷ ۷۰ بازدید انتشار : ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۶
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان:

صنایع هرمزگان هیچ نقشی در توسعه ندارند

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان با تاکید بر اینکه صنایع هرمزگان هیچ نقشی در توسعه استان ندارند گفت: سهم بهره‌مندی نیروی انسانی در هرمزگان کم است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حسین هاشمی تختی عصر امروز در نشست شورای اداری هرمزگان با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور برگزار شد با گلایه از بی‌توجهی صنایع غرب استان هرمزگان به توسعه استان اظهارداشت: صنایع غرب بندرعباس در آبادانی این شهر کمک کنند، تا کنون صنایع هیچ نقشی در توسعه استان نداشته‌اند.

وی با تاکید بر دوراندیشی در جهت رفع مشکلات استان هرمزگان بیان‌داشت: کشاورزان هرمزگانی در زمینه تولیدات کشاورزی با مشکلات و مسائل متعددی مواجه اند که به‌راحتی می‌توان با دوراندیشی و تدبیر این مشکلات را برطرف کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان تصریح‌کرد: استان هرمزگان ظرفیت‌های کم‌نظیری در زمینه تولید محصولات کشاورزی خارج از فصل دارد و کمک به کشاورزی در هرمزگان کمک به اقتصاد مقاومتی است.

هاشمی تختی گفت: سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نام گرفته و به نظر می‌رسد بیشترین مزیت ما در کشور در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی دو حوزه دریا و کشاورزی باشد که در هرمزگان از هر دو این مواهب بهره‌مند هستیم.

وی از فقدان نظارت و عدم حمایت و هدایت درست از برنامه‌های اقتصادی کوچک در کشور را عامل اصلی انحراف برنامه‌های اقتصادی از هدف مطلوب خود عنوان‌کرد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس بیان‌کرد: وجود انبوهی از نیروهای نخبه استان در رشته‌های مختلف دلیلی بر رشد هرمزگان در سال‌های اخیر است و انتظار می‌رود دولت از نیروهای هرمزگانی در مناصب مختلف استفاده بیشتری داشته باشد.

هاشمی تختی در ادامه اضافه‌کرد: دولت باید با کنترل شرایط و وضعیت اقتصادی استان هرمزگان، از ظرفیت‌های گسترده این بخش‌ها استفاده بیشتری شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای هرمزگان نیازمند نگاه ملی است تصریح‌کرد: دولت و مجلس در جهت ایجاد انسجام در بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها تلاش کند.

0

آخرین اخبار