کد خبر ۲۴۵۵۷۸ ۹۰ بازدید انتشار : ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹

کارگروه ساماندهی مسائل حوزه اجتماعی شهرداری تهران ایجاد می شود

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران از تشکیل کارگروه، گروه فرهنگ و جامعه برای ساماندهی مسائل مختلف حوزه اجتماعی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی گفت: برای ایجاد تحول در حوزه اجتماعی و فرهنگی، باید ظرفیت های بالقوه سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری در اختیار فرهنگ سازی مسائل اجتماعی کلانشهر تهران قرار گیرد.
وی افزود: ما در شهرداری تهران یک معاونت اجتماعی با حوزه های زیر مجموعه آن داریم با وظایف و ماموریتهای مشخص و یک حوزه اجتماعی شهر از آنجایی که مخاطبین و عموم مردم بخشهای مختلف را از هم تفکیک نمی کنند هر اتفاقی که در سطح شهر تهران می افتد در قالب حوزه اجتماعی شهرداری تهران از آن یاد می کنند.
عبداللهی ادامه داد: بنابراین ما باید این حجم و قالب و فعالیتهای از پیش تعیین شده را به صورت یکپارچه و هدفدار تعریف کنیم و با نگاه فرهنگی آن را نشان دهیم.
وی با اشاره به خلاهای موجود در حوزه اجتماعی فرهنگی جامعه گفت: با وجود اقدامات مختلف شهرداری و سایر دستگاه ها و نهادهای متولی، متاسفانه هنوز در حوزه فرهنگی اجتماعی و آسیبهای اجتماعی با مشکلات متعددی مواجه هستیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تاثیرگذاری فضای مجازی اظهار داشت: پرداختن به فضاهای مجازی نباید احساس نزدیکی، عاطفه و محبت در خانواده ها را کاهش دهد که همین امر زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی چون طلاق، اعتیاد و ... است. بنابراین باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.
وی به ظرفیت های کالبدی و ساختاری شهرداری اشاره کرد و گفت: باید با برنامه راهبردی، برنامه ریزی و استفاده بهینه از ظرفیت ها در راستای اجرای ایده های جدید در حوزه اجتماعی شهر تهران تلاش کنیم.
عبداللهی با بیان اینکه براساس برنامه پنج ساله اهداف و ماموریت های ما مشخص است، پیشنهاد داد: باید کارگروهی مشتکل از تمام بخش های زیر مجموعه برای ساماندهی حوزه اجتماعی ایجاد شود. رفع آسیب های اجتماعی چون طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، فقر و ....نیازمند بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود و هم افزایی بخش مختلف شهرداری و سایر متولیان دستگا ها و نهادهای کشور است.
وی با تاکید بر ضرورت هم افزایی ظرفیت های مختلف حوزه اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: برای ایجاد تحول در حوزه اجتماعی و فرهنگی، باید ظرفیت های بالقوه سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری در اختیار فرهنگ سازی مسائل اجتماعی کلانشهر تهران قرار گیرد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: همه ما باید با نگاه خدمت به مردم در راستای جلب رضایتمندی شهروندان و ساختن شهری مناسب برای زندگی تلاش کنیم.
0

آخرین اخبار