کد خبر ۲۴۱۹۴۸ ۷۶ بازدید انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷

شرکت مددجویان زندان اهواز در کلاس‌های قرآنی

گروه فعالیت‌های قرآنی: بیش از 8460 مددجو در دوره‌های قرآنی زندان‌های استان خوزستان به صورت روزانه شرکت می‌کنند و 1860 حافظ جزء و کل قرآن در این دوره‌ها از ابتدای سال تاکنون تربیت شده‌اند.

سید حسن موسوی، مسئول فرهنگی زندان‌های استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، با اشاره به اینکه از ابتدای سال 95 تاکنون یک‌هزار و 860 نفر از مددجویان زندان‌های استان به حافظ قرآن تبدیل شده‌اند، افزود: این تعداد از حافظان شامل حافظین یک جزء تا کل قرآن است.

وی با اشاره به اینکه در زندان‌های استان روزانه 7 دوره قرآنی برگزار می‌‌شود، افزود: هشت‌هزار و 430 نفر از مددجویان زندان‌ها به صورت روزانه در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

موسوی با بیان اینکه حافظان قرآن در زندان‌ها پس از قبولی در آزمون حفظ در سامانه حفاظ سازمان اوقاف کشور نیز ثبت می‌شوند، افزود: در زندان‌های استان دوره‌های روخوانی، روانخوانی، احکام، حفظ، مفاهیم، اندیشه‌های اسلامی، نهج‌البلاغه و آثار شهید مطهری به صورت روزانه به مددجویان آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها با هدف تغییر سبک زندگی مددجویان پس از آزادی از زندان‌ها و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی جامعه در این زندان‌ها برگزار می‌شود، گفت: در این دوره‌ها از روحانیون مستقر در زندان‌ها و روحانیون اعزامی از ادارات اوقاف، تبلیغات و ارشاد اسلامی استفاده می‌شود.

0

آخرین اخبار