کد خبر ۲۰۱۸۸۵ ۱۰۱ بازدید انتشار : ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴

تظاهرات دانشجویان در شهرهای مختلف آمریکا ضد ساختار سیاسی و نژادپرستی

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل از منابع خبری ، دانشجویان دانشگاه های پورتلند اورگان، مین، لس آنجلس غربی و یوتا، برای نشان دادن خشم خود از پیروزی غیرمنتظره دونالد ترامپ، به خیابان ها آمدند. شنبه شب حدود 100 دانشجوی معترض در میدان پایونیر پورتلند تجمع و به پیروزی نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند. دانشجویان دانشگاه مین نیز با برپایی تجمع مشابهی ضمن اعلام انزجار از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، همچنین به طرح خط لوله نفت داکوتا اکسس نیز اعتراض کردند. حدود 100 دانشجوی معترض کالج غرب لس آنجس نیز با برپایی تجمعی، ترامپ را نژادپرست و بیگانه ستیز خواندند و شعار «او رییس جمهور ما نیست»، سردادند.

ساکنان یوتا نیز به جمع معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیوستند. در همین حال جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه نیومکزیکو با ارسال نامه ای به رییس این دانشگاه، ضمن ابراز نگرانی از سیاست های مهاجرستیز رییس جمهوری منتخب آمریکا، خواستار حمایت از دانشجویان مهاجر این دانشگاه در برابر سیاست های رییس جمهوری بعدی شدند.
نتیجه انتخابات آمریکا اما تنها موجب ناخوشنودی گروهی از رای دهندگان نشده بلکه شرکت های بیمه را نیز متضرر کرده است.
در شهر پورتلند ایالت اورگان، شرکت های بیمه مجبور به جبران خسارات ناشی از تخریب مغازه ها و ساختمان ها در نتیجه به خشونت کشیده شدن اعتراضات به پیروزی ترامپ شده اند.
0

آخرین اخبار