کد خبر ۲۰۰۱۹۹ ۱۶۶ بازدید انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
کریمی‌فر مطرح کرد:

توسعه عدالت آموزشی در لرستان

گروه اجتماعی: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به توسعه عدالت آموزشی در استان لرستان، گفت: در سه سال اخیر بیش‌از یک‌صد مدرسه پیش‌ساخته در مناطق صعب‌العبوری که هیچ گونه زیر ساخت ارتباطی نداشته‌اند، هلی‌برد شده است و این از جمله افتخارات دستگاه تعلیم و تربیت است .
به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، نشست کمیته برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش لرستان امروز شنبه، ششم اذرماه با حضور مشاور  برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی وزیر آموزش و پرورش و  رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، برگزار شد.
 در این نشست، گودرز کریمی‌فر، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، ساماندهی بهینه نیروی انسانی را مهم‌ترین سیاست دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: آموزش و پرورش لرستان با نگاه صرفه‌جویی در منابع مالی و استفاده حداکثری از منابع انسانی، تجمیع  مدارس، رعایت نرم و تراکم دانش‌آموزی، تقویت طرح روستا مرکزی، تجمیع کلاس‌های زیر نرم را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به وجود قومیت‌های مختلف در استان، حساسیت‌ها و تعصبات موجود و پیگیری‌های انجام شده از سوی ائمه جمعه و  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اقتضائات خاصی در استان وجود دارد که  مانع از تجمیع کلاس‌ها و یا انحلال برخی کلاس‌ها و مدارس زیر نرم  می‌شود .
کریمی‌فر با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش با صلابت و قدرت تلاش می‌کند تا راهکارهای ساماندهی منابع انسانی را اجرا کند، عنوان کرد: واقعیت این است که با تعادل و تعامل بین این مؤلفه‌ها، خیلی‌از مسائل و مشکلات حل و فصل شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به وجود 398 مدرسه 1 تا 5 نفره در استان، گفت : فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل این دانش آموزان و توسعه پوشش تحصیلی در مناطق محروم  یک سیاست محوری  است که باید در ساماندهی نیروی انسانی به دقت لحاظ شود.
وی با اشاره به مشکلات نیروهای پیش‌دبستانی در استان، اظهار کرد: بخشی‌از توان و انرژی استان‌ها صرف اجرای مصوبه مجلس و به کارگیری این نیروها می‌شود.
کریمی‌فر با اشاره به توسعه عدالت آموزشی در استان، بیان کرد: در سه سال اخیر بیش‌از یک‌صد مدرسه پیش‌ساخته در مناطق صعب‌العبوری که هیچگونه زیر ساخت ارتباطی نداشته‌اند،  هلی‌برد شده است و این از جمله افتخارات دستگاه تعلیم و تربیت است .
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به توسعه متوازن هدایت تحصیلی در استان، ادامه داد: فرآیند  هدایت باید در بازه زمانی چندساله و آرام صورت گیرد تا با واکنش منفی و استقامت والدین و دانش‌آموزان مواجه نشود.
وی اظهار کرد: لرستان در ساماندهی نیروی انسانی تلاش کرده تا با در نظر گرفتن مصالح و محدودیت‌های مالی دولت بهترین برنامه‌ریزی و سازماندهی را انجام دهد و انتظار دارد تا مسئولین وزارت هم با درایت، ظرافت و کیاست کمک کنند تا مشکلات موجود به نحو مقتضی  مرتفع شوند.

0

آخرین اخبار