کد خبر ۱۷۶۳۲۷ ۱۰۳ بازدید انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه به کرمان سفر می کند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از وزرا فردا (دوشنبه) به منظور بازدید و افتتاح چند طرح بزرگ اقتصادی و عمرانی به این استان سفر می کنند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان برنامه و بودجه و برخی معاونان وزرا در این سفر 2 روزه معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.
وی بیان کرد: این سفر از ظهر دوشنبه از شهرستان سیرجان آغاز می شود و پس از سفر به شهرستان های جیرفت، قلعه گنج و کهنوج در جنوب استان کرمان روز سه شنبه به پایان می رسد.
استاندار کرمان گفت: در این سفر مجموعه ورزشی گل گهر که با صرف 450 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به وسعت 39 هزار مترمربع احداث شده است، به بهره برداری می رسد.
وی افزود: پروژه ورزشی گل گهر 26 خرداد امسال تحویل موقت شد و افتتاح رسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود.
رزم حسینی بیان کرد: وجود پارکینگ برای 165 خودرو، زمین چمن مصنوعی، جایگاه 3200 نفری، سالن ژیمناستیک، سالن کشتی، سالن چند منظوره، سالن وزنه برداری، سالن بدنسازی، اتاق کنفرانس و اتاق پزشکان از جمله بخش های این پروژه ورزشی در شهرستان سیرجان است.
وی گفت: پروژه گندله سازی شماره 2 مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر با 100 هزار مترمربع زیربنا احداث شده است که با ظرفیت تولید پنج میلیون تن فردا (دوشنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
استاندار کرمان با بیان اینکه ظرفیت پروژه گندله سازی شماره 2 گل گهر تا 6 میلیون تن امکان ارتقا دارد عنوان کرد: برای احداث این کارخانه چهار هزار و 400 میلیارد ریال به صورت ریالی و 103 میلیون یورو سرمایه گذاری شده است.
وی گفت: با افتتاح پروژه گندله سازی گل گهر برای 500 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی صورت می گیرد.
وی سفر به جنوب کرمان را از دیگر برنامه های معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد و افزود: جلسه کمیته توسعه و برنامه ریزی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد برگزار و در این سفر اجرای 200 هکتار طرح گلخانه ای در کشت و صنعت جیرفت با 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار آغاز می شود.
رزم حسینی از آغاز پروژه گازرسانی به جیرفت و عنبرآباد در سفر معاون اول رئیس جمهوری خبر داد و گفت: یکی از مهمترین اهداف این سفر، بازدید از قلعه گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی است که در این دولت با همت بنیاد مستضعفان آغاز شده و تاکنون کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه اصل سفر در قلعه گنج است تصریح کرد: در این سفر پروژه های آبرسانی به 34 روستای این شهرستان به بهره برداری می رسد.
استاندار کرمان به پیشرفت 100 درصدی کارخانه رب گوجه فرنگی و کارخانه آبمیوه در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و گفت: مجتمع 3 هزار راسی بز شیری و گاوداری 250 راسی در این شهرستان به بهره برداری رسیده و در راستای توسعه صندوق های خرد روستایی نیز گام های خوبی برداشته شده است.
وی از پروژه تیتانیوم کهنوج به عنوان یکی از پروژه های عظیم ملی و استراتژیک یاد کرد و گفت: محصول نهایی معدن کنسانتر، سرباره و پیکمنت است و با راه اندازی این پروژه با حضور معاون اول رئیس جمهوری برای 882 نفر اشتغالزایی صورت می گیرد.
رزم حسینی به ظرفیت تولید 130 هزار تن محصول معدن تیتانیوم کهنوج اشاره کرد و افزود: کارخانه کانه آرایی با یکهزار و 430 میلیارد ریال و 33 میلیون یورو سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای 525 نفر در سفر معاون اول رئیس جمهوری کلنگ زنی می شود.
استاندار کرمان گفت: برای راه اندازی کارخانه ذوب و سرباره سازی با 70 هزار تن ظرفیت تولید در سال یکهزار و 80 میلیارد ریال و 17 میلیون یورو سرمایه گذاری شده است که برای 200 نفر اشتغالزایی به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: افتتاح کارخانه پیکمنت با 50 هزار تن ظرفیت تولید در سال و سرمایه گذاری یکهزار و 300 میلیارد ریال و 150 میلیون دلار نیز در این سفر انجام می شود.
وی از افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد کهنوج با ظرفیت 484 مگاوات خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این نیروگاه از سال 92 آغاز شده و با افتتاح این طرح برای 700 نفر اشتغالزایی می شود.
رزم حسینی بیان کرد: جلسه اقتصاد مقاومتی استان در جیرفت به مدت سه ساعت برگزار می شود تا آخرین اقدامات استان کرمان در اجرای این کار مهم به اطلاع فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور رسانده شود.
وی گفت: مدیرانی استانی نیز گزارش های عمل گرایانه خود در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را به اطلاع مسئولان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می رسانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه هنزاء (شهرستان رابر) اشاره و بیان کرد: این پروژه در مسیر بروکراسی گرفتار شد و تلاش می کینم که مشکلات آن برطرف شود.
استاندار کرمان ادامه داد: کلیات پروژه پتروشیمی کرمان نیز مشخص شده و مسیر بانک را طی می کند و در یک ماه اخیر تلاش شده عملیات اجرایی این پروژه در اسرع وقت آغاز شود.
وی گفت: با نگاه و سبک جدید اقتصاد مقاومتی در استان کرمان به جنوب استان نگاه ویژه ای شده که در دوره های گذشته بی نظیر بوده است و پروژه اقتصاد مقاومتی منوجان نیز به زودی اجرایی می شود.
کرمان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7440/3028

0

آخرین اخبار