کد خبر ۱۰۲۳۶۲ ۱۶۷ بازدید انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹
با اعتبار بالغ بر 3 میلیارد ریال

21 طرح در خوسف افتتاح شد

همزمان با سومین روز از هفته دولت 21 طرح با هزینه 3 میلیارد و 10 میلیون ریال در دهستان خور بخش مرکزی شهرستان خوسف با حضور نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری فارس از خوسف، عصر امروز همزمان با سومین روز از هفته دولت، 21 طرح با هزینه 3 میلیارد و 10 میلیون ریال در دهستان خور بخش مرکزی شهرستان خوسف با حضور حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

در این راستا بهره‌برداری همزمان از 19 طرح در روستاهای بخش مرکزی شهرستان خوسف انجام شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این 19 پروژه در 19 روستای فاقد دهیاری بخش مرکزی این شهرستان اجرا شده است.

علیرضا فاطمی افزود: برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر یک‌میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری‌ها هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل احداث 9 حمام روستایی با هزینه یک‌میلیارد و 350 میلیون ریال در روستاهای جفت‌رود، جنبوک، برننج، دستگرد، آریش، شهنه، کلاته قصاب، کلاته علی‌نظر و گرونگ، خرید و نصب تانکر ذخیره آب شرب برای روستاهای علی‌نظر، زرکش، جعفرآباد و چاه قره، ساخت پل روستای کلاته شمس، اجرای سنگ‌فرش در روستاهای گلگون و رزگ، شن‌ریزی و توسعه معابر در روستاهای چاه زینی و مهرآباد همند و احداث یک طرح عمرانی در روستای دستگرد می‌شود.

همچنین پایگاه اورژانس 115جاده‌ای روستای بزرگ خور در شهرستان خوسف به بهره‌برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف در این مراسم اظهار داشت: برای ساخت پایگاه اورژانس 115 روستای خور مبلغ یک‌میلیارد و 50 میلیون ریال هزینه شده است.

جمیله احمدی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این طرح یک‌هزار و 665 نفر از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: با افتتاح این پایگاه برای هشت نفر به صورت مستقیم اشتغال پایدار ایجاد شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف گفت: پایگاه اورژانس 115 جاده‌ای روستای خور در مسیر جاده پرتردد خوسف به طبس قرار داشته و با پایگاه اورژانس قبل از آن 50 کیلومتر و با پایگاه اورژانس بعد از آن 65 کیلومتر فاصله دارد.

همچنین امروز پروژه تامین برق روستای جنبوک با حضور نماینده مردم در مجلس و مسؤولان شهرستان خوسف به بهره‌برداری رسید.

مدیر توزیع برق شهرستان خوسف در این مراسم گفت: برای اجرای این پروژه مبلغ 460 میلیون ریال هزینه شده است.

کاظم کمیلی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح 12 نفر جمعیت روستای جنبوک بخش مرکزی شهرستان خوسف از مزایای آن بهره‌مند شدند.

وی حجم عملیات اجرای این پروژه را شامل 500 متر شبکه فشار متوسط، 94 متر شبکه فشار ضعیف و نصب یک عدد ترانس بیان کرد.

همچنین مسؤولان شهرستان خوسف و نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع اهالی روستای خور ضمن استماع مسائل و مشکلات مردم این روستا به مسائل مطرح شده پاسخ دادند.

بازدید سرزده از پایگاه جاده‌ای امداد و نجات جاده‌ای بین شهری روستای خور از دیگر برنامه‌های امروز نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست فرمانداری خوسف در جریان سفر به دهستان خور بود.

0

آخرین اخبار