هنای اقتصاد

آیا واقعهی کردستان انتهاء یافته است؟

فریدون مجلسی- تحلیلگر ارتباطات میان الملل در روزنامه شرق درج کرد: پیشرفت تند اقتصادی و اجتماعی اقلیم کردستان عراق، در چندسالی که پس از اخراج صدام از سوی نیروهای میان المللی به خودمختاری دست یافته بود، ...

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۴
جعفری در بیان کرد و گو با باشگاه خبرنگاران جوان طرح شده گردی ...

تعطیلی 40 درصد سازندگان کابینت/ مالیات، نفس سازندگان کابینت را گرفت

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزی و کابینت غیر چوبی بیان کرد: بازار کابینت سازان حدودچهار سالی هست که در وضع کسادی قرار گرفته هست.

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۴
در صحبتی 18:30 طرح شده شد؛

اجرای مجدد فروش اقساطی لوازم خانگی با کارت ارزشی در آینده نزدیک

رییس اتحادیه لوازم خانگی بیان کرد: بانک مرکزی با مشارکت وزارت صنعت برنامه تازهی برای فروش اقساطی لوازم خانگی با کارت ارزشی ،برنامه ریزی کرده که در آینده حدود اجرایی می گردد.

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۴

کارنامه ۷ ماهه بازار خانه + قیمت

رصد وضع هفت ماه سابق بازار خانه نشان می دهد این قسمت از یک سمت کمترین بازده را در میان بازارهای رقیب دارد و از سوی دیگر به سبب ورود گروه تازهی از تقاضا کنندگان مجهز به تسهیلات بانکی، به تدریج شمار معا ...

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳

یک دست و هزار آستین/ ایستادگی ملت ایران و درماندگی استکبار

این روزها برجام و تبعات مرتبط به آن تقریباً کلیدی ترین موضوع نکته موضوع در میان مدیران و جامعه هست و البته نمی گردد از ارزش این معاهده میان المللی در زیر مؤثری قراردادن محیط سیاسی اقتصادی کشور چشم پوش ...

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳

همه دانشــجویان شــاغل شدند!؛ در آمارها/ انحراف های پولی، نمایندگان را به ارگان هدفمندی کشاند/ مونتاژ خودروهای چینی بالا ...

آمار تولید ۷ ماه سال کنونی خودروسازان درونی در شرایطی اظهار گردید که برپایه آن، سه خودروساز وسیع و نصفه دولتی کشور توانستند در مجموع ۷۰۱ هزار و ۶۷۷ دستگاه نوع ها فرآورده ها سواری را به تولید برسانند.

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳

ایجاد رشته های تازه از دیدگاه وزیران گذشته علوم/سرنوشتی نامعلوم در توقع بعضی رشته ها

رشد سرطانی در بعضی رشته ها و علوم، منجر به تورم بیکاری فارغ التحصیلان (دانش آموختگان) گردیده و چاره را در جابجایی رشته های علوم دانسته اند،که این جنس دیدگاه نیز تابع سیاست وزرایی می باشد.

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳
زاهدی:

برجام از همان روز دوم اجرای قرارداد از طریق آمریکا نقض گردید/ می خواستیم بندهایی اضافه کنیم اما اذن ندادند/ کاش تورم داش ...

عضو کمیسیون رسیدگی برجام بیان کرد: از همان روز دوم اجرای برجام این قرارداد از طریق آمریکا نقض گردید، لذا آمریکا به وضوح نسبت به نقض برجام کار کرده هست.

۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۳
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد:

حمایت گسترده دولت،خودروسازان را نامطلوب عادت کرده هست/ نهادهای نظارتی مانع از سودجویی معلوم شوند

گرانی ماشین در بازاری که عمیقا درگیر رکود هست، از پدیده های کم نظیری هست که درک آن در قالب هنجار های اقتصادی سخت، دشوار و غیر قابل هضم به نگاه می رسد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶
کارگر در میزگرد « 13آبان و خواسته ها عدالت خواهانه دانش ...

جنبش دانشجویی با کوشش در حوزه های نکته مطالبه رهبری انقلاب سوم را صورت بدهد/ امروز در جنبش دانشجویی رکود تفکراتی داریم

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بیان کرد: یک روز پیروزی جامعه بر سیستم شاهنشاهی، انقلاب نخست می گردد و تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم، امروز جنبش دانشجویی ضروری هست بتواند با کوشش در حوزه های ...

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶
اقتصاد در مطبوعات؛

جهش عمده در صادرات ایران به ترکیه و رشد 6.2 درصدی ظرفیت تجارت خارجی

تهران- ایرنا- آمار و اعداد تجاری در هفت ماه اول سال جاری انگاری رشد6.2 درصدی ظرفیت بازرگانی خارجی ایران هست. در این بین، صادرات ایران به ترکیه برخورداری رشدی نزدیک دوبرابری بوده هست.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶
مهر گزارش می دهد؛

مسکن پیشران اقتصاد نیست/رونق گذشته دیگر برنمی گردد

هرچند خیلی چندانی از طرح ریزان خانه هدف دارند با تعبیر رونق تحمیلی به این قسمت، اقتصاد را بیرون از رکود ارائه دهند، اما بعضی کارشناسان معتقدند خانه دیگر مانند گذشته، پیشران اقتصادی نخواهد بود.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶
مدیر شورای سازگاری مسئولان عامل بانک های دولتی خبر داد

انتشار لیست املاک و اموال اضافی بانک های دولتی برای فروش

رئیس شورای سازگاری مسئولان عامل بانک های دولتی بیان کرد: عموم بانک های دولتی لیست املاک و اموال اضافی و شرکت ها را از مسیر بورس و یا روزنامه آگهی برای فروش انتشار یافته می کنند.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶

به تورم مقررات دچاریم!

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: به تورم مقررات دچاریم و همین امر موجب شده که نیز خرج و نیز وقت آغاز اکتساب و کار در ایران بالا باشد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶
فارس گزارش می دهد:

گزارش رشد اقتصادی بانک مرکزی دفعه دیگر نیز به سد مصلحت اندیشی دولت خورد

با وجود گذشت بیش از 4 ماه از فصل بهار بانک مرکزی هیچ رقمی را برای رشد اقتصادی نخستین فصل سال انتشار یافته نکرده هست، اما مرکز آمار ایران قیمت رشد این فصل را 6 و نیم درصد گفت، در این میان به نگاه می رس ...

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۵

٩ علامت هشدار دهنده اگزما كه قطعا بايد جدی بگيريد

اگزما جنسی حساسیت پوستی هست که باعث تورم، خارش، قرمزی و در مواقع گردیدید حتی خونریزی می گردد. اگزما درهر بخشی از پوست توان دارد به شکل کوتاه دوران یا بلند دوران بروز کند.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۵
دانشنامه اصطلاحات اقتصادی؛

اقتصاد کلان چیست؟

در اقتصاد کلان ارتباطات اقتصادی و متغیر هایی مانند تولید، استفاده، پس انداز، سرمایه گذاری، درآمد، رشد اقتصادی و تورم نکته رسیدگی قرار می گیرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۵
تسنیم گزارش می دهد

بی ارزشی چک های بازگشتی اقتصاد کشور را تهدید می کند

در چند سال سابق با کم شدن نقدینگی جامعه در بازار اندازه مبادلات و انتقالات پولی از طریق چک در کشور فراوان شدن داشته که رشد قارچ نوع چک های بازگشتی ثمره آن هست.

۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸
جام جم آنلاین گزارش می دهد:

بررسی تاثیرات بازار آهن و مصالح مجتمعی بر قیمت مسکن

چند سالی هست که بازار خانه در رکود به سر می برد اما خبر ها در این حوزه پرطرفدار بیانگر از گرانی خانه، فراوان شدن نرخ کرایه بها در دنبال فراوان شدن نرخ مصالح مجتمعی، دلال دفعه دیگری و عدم نظارت بر کوش ...

۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷

خروج از رکود چه وقتی اتفاق می افتد؟

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات می گوید «خروج از رکود به این معناست که در کشور تولید برخوردار باشیم. وقتی که در کشور تولید برخوردار باشیم، ضروری هست همراه آن آمار بیکاری کم شدن پیدا کند.»

۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷