هنای کردستان

سالروز شهید شدن یک رهبر ۱۳ ساله

سال ۱۳۵۹ وقتی که شیپور جنگ نواخته گردید.روز نخست مهرماه ما به مدرسه رفتیم اما محمدحسین به دستاویز دفعه دیگری کردن از خانه بیرون گردید ولی دوباره بازگشت و دفعه دیگر با ما خداحافظی کرد و به مادرم بیان ک ...

شهروندخبرنگار کردستان؛

پارک تفریحی یا بیابان برهوت! + فیلم

اهالی دهاتی شانوره در استان کردستان از ابزارها رفاهی و تفریحی محروم می باشند.

کناره گیری بارزانی از قدرت، لغو تلویحی دستاورد عموم پرسی

کارشناس مشکلات غرب آسیا بیان کرد: یکی از احتمالات در ازاء کناره گیری بارزانی از قدرت لغو تلویحی دستاورد عموم پرسی هست.

مدیرکل ارشاد کردستان از اشخاص شاخصه استان انتخاب می شود

گروه فرهنگی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبیین به اینکه دقت داریم مدیرکل استان کردستان را از اشخاص شاخصه استان انتخاب کنیم، بیان کرد: استان کردستان یک استان فرهنگی و با اصالت هست که مباحث آیینی و فره ...

هجوم هواداران بارزانی به پارلمان اقلیم کردستان +فیلم و عکس

هواداران باررزانی با ضرب و شتم گردیدید نمایندگان آنان را به عدم پذیرش بارزانی بعنوان نماد طایفه کرد و اقلیم کردستان عراق متهم کرده اند.

گردوغبار آسمان کردستان را فراگرفت

مدیرکل هواشناسی کردستان بیان کرد: با ورود خیز گرد و غبار به آسمان استان، نظر کرد افقی در بعضی شهرستان ها به ۲ کیلومتر کم شدن یافته هست.

خبرگزاری ایکنا در ارائه کوشش های شورای فوق العاده قرآن توان دارد وظیفه تأثیر داشته باشد

گروه کوشش های قرآنی: سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: خبرگزاری ایکنا در ارائه کوشش های شورای فوق العاده قرآن توان دارد وظیفه تأثیر برخوردار باشد.

مدیرکل گمرکات استان کردستان تاکید کرد

ضرورت تشخیص تکلیف انبارهای قسمت موردی در مرز مریوان

مدیرکل گمرکات استان کردستان بیان کرد: تشخیص تکلیف انبارهای قسمت موردی در مرز باشماق لازم هست، بیان کرد: توقع داریم این با ارزش در کوتاه ترین وقت محتمل و با دقت به احتیاج، شکل پذیرد.

معاون استاندار کردستان:

"تعرض به حریم شهرها" تهدیدی جدی برای آتی کردستان است

معاون کارها عمرانی استاندار کردستان بیان کرد: امروزه تجاوز به حریم شهرها در استان کردستان و بویژه بانه یک تهدید برای آتی شمرده می گردد.

معضلات حوزه گردشگری کردستان و راهکارهای پیشرفت آن

امروزه یکی از شاخصه های کلیدی پیشرفت در هر ناحیه ای دقت به موضوع توریسم هست که خیلی چندانی از کشورها توانسته اند در این مورد موفق اقدام کنند.

نیچروان بارزانی قدرت را در اقلیم به دست می گیرد/پسر بارزانی بازنده دفعه دیگری عموم پرسی

خبرگزاری عراقی (واع) به نقل از یک مرجع سیاسی که خواست نامش افشا نشود، گزارش داد، به امکان فراوان نیچروان بارزانی، اول وزیر اقلیم کردستان و برادرزاده مسعود بارزانی بعد از عمویش قدرت را در اقلیم برعهده ...

معاون مبارزه با مواد مخدر فرمانده انتظامی کردستان:

37 باند کالای قاچاق در استان کردستان متلاشی شد

معاون مبازره با مواد مخدر فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: در هفت ماهه اول سال کنونی 37 باند کالای قاچاق در استان متلاشی شده هست.

هرج و مرج امنیتی در اربیل؛

درخواست از نهادهای میان المللی برای انتهاء تنش در اقلیم کردستان

در دنبال هرج و مرجی که پس از اظهار کناره گیری بارزانی از قدرت در اقلیم کردستان احداث شده هست، جریان های سیاسی کُرد خواستار دخالت نهادهای میان المللی برای انتهاء تنش در اقلیم کردستان شده اند.

در گفتگو با مهر عنوان گردید:

تخلف دو کاندیدای بوکس در کردستان مصیبت هست/ وزیر به داد بوکس برسد

مربی گذشته تیم ملی بوکس بیان کرد: تخلفات بعضی اشخاص در مسابقات قهرمانی بوکس بزرگسالان کشور مصیبت هست و از وزارت ورزش و جوانان می خواهیم با این مطلب برخورد کند.

استاندار برکنارشده کرکوک:

غربی ها در خفا از عموم پرسی پشتیبانی کردند/کرکوک را پس می گیریم!

استاندار برکنارشده کرکوک عراق در گفتگو با یک شبکه آمریکایی درکنار صحیح شرح کردن برپای عموم پرسی استقلال اقلیم کردستان، بیان کرد: کرکوک را بازپس می گیریم!

ولید جنبلاط: استعفای بارزانی "شجاعانه" بود!/ مساله کردستان هرگز نمی میرد

در دنبال اظهار استعفای مدیر اقلیم کردستان، مدیر حزب سوسیال بهبود خواه لبنان امروز (دوشنبه) مدعی گردید قصد بارزانی "اوج شجاعت" است! وی اظهار کرد: "مساله کردستان هرگز نمی میرد و یک خواست تاریخی قانونی ب ...

واردات «پوشاک، پتو و کفش»به کردستان دریغ شده شد

دبیر کمیسیون سازگاری شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان بیان کرد: واردات پوشاک، پتو و کفش از مکان معافیت از نخست دی ماه اذن ورود به این استان را ندارد.

نگاهی به دنیای کودکانِ جنگ‌زده در همشهری پایداری

گفت‌وگو با مریم دوستی کارگردان فیلم جدید دفاع مقدسی «دریاچه ماهی» هم در بخش گفت‌وگو آمده است. در بخشی از این گفت‌وگو می‌خوانیم: «برای من تحلیل و انگ زدن برخی‌ها اصلا ارزش ندارد.