هنای کردستان

بردباری شهید ملا محمد ذبیحی در برابر اذیت و آزار گروهک کومله

شهید ملا محمد ذبیحی هیچ گاه حاضر نبود راه جهاد و مبارزه را ترک کند و از آرمان ها والای اسلام عدول کند؛ به همین خاطر 2 سال تمام، اذیت، آزار، توهین و شکنجه گروهک های ضد انقلاب را تحمل کرد.

دیدنی های نوروز ۹۶؛

اثر تاریخی متفاوت در سنندج؛ خانه آصف نماد هویت فرهنگی اقوام کُرد

شاید در صندوقچه های مادربزرگ و پدربزرگ هایمان خاطرات آنها را با سرک کشیدنی تجربه کرده باشیم اما گذری به خانه ی کرد سنندج بهترین مکان برای سیری در دیروزهای دورگذر از موزه و اماکن تاریخی در نوروز 96 است ...

روحانی پنجم فروردین به کردستان سفر می‌کند

استاندار کردستان گفت: رئیس جمهور روز پنجم فروردین ماه با هدف بهره‌برداری از چندین پروژه اقتصادی و عمرانی در سفری یک روزه به استان کردستان سفر می‌کند.

روحانی پنجم فروردین به کردستان سفر می‌کند

استاندار کردستان گفت: رئیس جمهور روز پنجم فروردین ماه با هدف بهره‌برداری از چندین پروژه اقتصادی و عمرانی در سفری یک روزه به استان کردستان سفر می‌کند.

در دیدار از اقلیم مطرح شد:

تجربیات دانشگاه علم و صنعت به اقلیم کردستان عراق منتقل می شود

وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان عراق با تاکید بر همکاری و توسعه روابط دانشگاهی، خواستار انتقال تجربیات دانشگاه علم و صنعت ایران شد.

ظرفیت های نهفته گردشگری در کردستان؛

طبیعت کوهستانی و جنگلی بانه منظره ای چشم نواز برای تماشا

سنندج- طبیعت کوهستانی و جنگلی شهرستان بانه منظره ای زیبا، چشم نوازو خیرکننده برای گردشگران و مسافران در هر فصلی از سال به ویژه در روزهای بهار است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

بیش از ۲ هزار کلاس در کردستان مهیای اسکان مهمانان نوروزی است

سنندج- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: بیش از ۲ هزار و ۲۷۴ کلاس درس برای اسکان مهمانان نوروزی دراستان مهیا شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

انتقال آب از کردستان برای کشاورزی در سایر استان‌ها مقرون به صرفه نیست

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از کردستان برای کشاورزی در سایر استان‌ها مقرون به صرفه نیست.

دانشجویان دانشگاه کردستان عید را برای کودکان بی‌سرپرست شاد کردند

تعدادی از دانشجویان دانشگاه کردستان با حضور در موسسه ای که حدود 60 کودک بی سرپرست در آنجا نگهداری می شد لباس هایی را که با عیدی خود گرفته بودند بین این کودکان تقسیم کردند و در این شب عید، دل بچه‌هایی ...

مدیرعامل پتروشیمی کردستان:

پتروشیمی کردستان در ایام نوروز افتتاح می شود

مدیرعامل پتروشیمی کردستان گفت: این طرح پتروشیمی بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در ایام نوروز به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

بهره‌برداری انتخاباتی دولت یازدهم از پروژه‌های سفر رهبری به کُردستان

قرار است در سفر 5 فروردین هیات دولت به کردستان تلاش‌های مجموعه دلسوز و انقلابی تحت پوشش رهبر معظم انقلاب به کام دولت تمام شود و روبان قرمز این طرح بسیار بزرگ توسط آقای رئیس جمهور و برای درو کردن آرای ...

محمود عثمان:

پشتیبانی اسرائیل از استقلال اقلیم به ضرر کردهاست

سیاستمدار کرد عراقی اعلام کرد که‌ تا این لحظه‌ اسرائیل از استقلال اقلیم کردستان عراق پشتیبانی نکرده‌ است و اگر هم این کار را انجام دهد، به‌ ضرر کردهاست.

کسب رتبه اول کمیته امداد کردستان در اشتغالزایی مددجویان

گروه اجتماعی: بر اساس اعلام دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، کمیته امداد کردستان با ایجاد بیشترین اشتغال جدید استان در سال ۹۵ و اختصاص بیش از ۵۰ در صد از مشاغل ثبت شده در سامانه رصد به ا ...

با حضور مسئولان عالی کشور؛

مهمترین پروژه صنعتی استان کردستان هفته آینده افتتاح می‌شود

مجتمع پتروشیمی کردستان در نخستین روز کاری سال جدید با حضور مقام های عالی کشوری به طور رسمی به افتتاح خواهد رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان:

فعالیت ۲۹پایگاه امدادی در کردستان/تیم واکنش سریع در سنندج فعال شد

سنندج - مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به برنامه های نوروزی، گفت: امسال ۲۹ پایگاه امداد جاده ای به صورت ثابت و سیار در این استان در قالب طرح نوروزی فعالیت می کنند.

شهید جمیل شهسواری/

فرمانده دلاور گردان تکاوران که دل در گرو نام و نشان نداشت

شهید جمیل شهسواری در روز بیست و هفتم اسفندماه سال 1374 برای منهدم ساختن مرکز تجمع نیروهای ضد انقلاب به کردستان عراق اعزام شد و طی یک مبارزه شجاعانه با نیروهای ضد انقلاب به شهادت رسید.

طی هفته جاری؛

ورود سامانه بارشی به کردستان/هوای استان سرد می شود

سنندج – اداره کل هواشناسی استان کردستان اعلام کرد از صبح روز یکشنبه ۲۹ اسفند ماه بار دیگر سامانه ای بارشی سراسر این استان را فرا می گیرد.

بارزانی: تلاش می‌کنیم «سنجار» را به منطقه کردستان ملحق کنیم

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه عناصر «پ.ک.ک» مانع بازسازی منطقه سنجار هستند، مدعی شده این منطقه جزئی از منطقه کردستان بوده و تلاش می‌کند، سنجار را به آن ملحق کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

ادارات از ارائه آمار جداگانه مسافران ورودی به کردستان پرهیز کنند

سنندج-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان از ارائه آمار جداگانه مسافران ورودی خودداری کنندو این آمارتنها از طریق دبیرخانه ستاد اعلام خواهد شد.

امام جمعه موقت سنندج:

مهمان نوازی یکی از شاخص های ویژه فرهنگی مردم کردستان است

سنندج- امام جمعه موقت سنندج بر استقبال گرم و پرشور مردم از گردشگران نوروزی تاکید و عنوان کرد: مهمان نوازی یکی از شاخص های ویژه فرهنگی مردم کردستان است.