کد خبر ۵۹۳۸۰۲ ۱۸۶ بازدید انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

حکم جذاب یک قاضی در لرستان به سود زلزله زده های کرمانشاه +عکس

چند روز بعد از زلزله ای که سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و روستاهای حوالی این دو شهر را در استان کرمانشاه لرزاند، در استان لرستان و شهرستان کوهدشت ، یک قاضی با حکمی که برای متهم جوان یکی از پرونده های قضایی این استان صادر کرد، خبر ساز شد؛ حکمی که در آن متهم ملزم به تامین وسایل گرمایشی به منظور مساعدت به هموطنان زلزله زده سانحه موخر کرمانشاه شده هست.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از جام جم آنلاین، در این حکم جذاب ، متهم پرونده به سبب همکاری در حفظ یک داغ و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت به تحمل دوسال حبس تعزیری و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تحمل 40 ضربه شلاق تعزیری محکوم می شود. ولی قاضی دادگاه با استناد به مواد 40، 41، 42، 43، 46، 50 و54 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 مجازات حبس وی را به مدت یک سال به حالت تعلیق نگهدارىی درآورده تا باتوجه به پایبندی نامه نامبرده مبنی بر انجام فرمان دادگاه در طی 48 ساعت از تاریخ ابلاغ رای و در زمینه بسیار شدن احساس نوع دوستی که خود یک تعلیم اخلاقی جهت ارتقاء و ترویج شیوه درست زندگانی در اجتماع هست و مساعدت به هموطنان زلزله زده سانحه موخر کرمانشاه ، نسبت به تامین وسایل گرمایشی به مبلغ دست کم پنجاه میلیون ریال و تحویل آن به مراجع مربوطه در اسرع زمان اقدام و رسید آن را تحویل اعمال احکام کیفری نماید.

متن حکم دادگاه که در تاریخ 27/08/96 تنظیم شده ، به توصیف زیر هست:

آ آقای ................ ......... .....

اتهام ها :

1- خرید و فروش مواد مخدر

2- مشارکت در حمل و حفظ یک داغ و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه

رای دادگاه

به نشانی لرستان – کوهدشت ............ ........... ............... متولد 1373 ، شیعه ، مجرد، بدون پیشینه کیفری موثر آزاد با صادر کردن قرار قبولی کفالت دایر بر همکاری در حفظ یک داغ و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه مبحث کیفرخواست شماره....... صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت ، دادگاه با دقت به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از مرجع انتظامی و صورتجلسه کشف مواد و برگ توزین مواد مخدر و سخنان متهم مبنی بر اینکه آقای . لیکن با دقت به فقدان پیشینه کیفری متهم و جوان بودن وی و حدس اصلاح وی درآینده و پایبندی نامبرده مبنی بر عدم انجام گناه عمدی و با عنایت به معایب مجازات حبس و جلوگیری از انگ مجرمانه بر فرد و برگشت وی به اجتماع در آینده ، مجازات حبس وی را به مدت یک سال مستند به مواد 40، 41، 42، 43، 46، 50 و54 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 به حالت تعلیق نگهدارىی درآورده تا باتوجه به پایبندی نامه نامبرده مبنی بر انجام فرمان دادگاه در طی 48 ساعت از تاریخ ابلاغ رای و در زمینه بسیار شدن احساس نوع دوستی که خود یک تعلیم اخلاقی جهت ارتقاء و ترویج شیوه درست زندگانی در اجتماع خواهد بود و مساعدت به هموطنان زلزله زده سانحه موخر کرمانشاه ، نسبت به تامین وسایل گرمایشی به مبلغ دست کم پنجاه میلیون ریال و تحویل آن به مراجع مربوطه درا سرع زمان اقدام و رسید آن را تحویل اعمال احکام کیفری نماید تا رد صورت عدم انجام گناه عمدی و انجام دستورات دادگاه و رعایت تدابیر قانونی محکومیت وی بلا اثر شود.